×

Sąd podjął decyzję o aborcji u kobiety w 22. tygodniu ciąży. „Chce dziecka tak jak lalkę”

Brytyjski sąd upoważnił lekarzy do przeprowadzenia aborcji na ciężarnej kobiecie z zaburzeniami rozwojowymi, pomimo sprzeciwu matki kobiety i samej kobiety, która jest w 22. tygodniu ciąży. Sędzia Nathalie Lieven powiedziała: „Muszę działać w [jej] najlepszym interesie, a nie w poglądach społeczeństwa”, argumentując, że jej decyzja leży w najlepszym interesie kobiety.

Z taką decyzją nie zgadza się jednak matka kobiety i sama ciężarna

Sędzia orzekła, że zaburzenia kobiety są zbyt poważne, aby mogła zdawać sobie sprawę z tego, czym jest macierzyństwo i że „chciałaby mieć dziecko tak jak chce mieć lalkę”. Nie są także znane okoliczności, w jakich kobieta zaszła w ciążę.

ciąża u niepełnosprawnej

Media informują o tym, że ciężarna ma zdolności umysłowe osoby między 6. a 9. rokiem życia

Wniosek w związku z tym, aby przyjrzeć się kobiecie wpłynął do sądu z brytyjskiej Narodowej Służby Zdrowia (NHS) i sędzia się do tego przychyliła. Jej zdaniem ciężarna kobieta nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wygląda macierzyństwo i co wiąże się z posiadaniem dziecka.

Matka kobiety deklaruje pomoc i chęć wychowania dziecka swojej córki, ale na to nie chce zgodzić się sąd. W jego ocenie lepsze od odebrania dziecka przez opiekę będzie aborcja. Dodatkowo zdaniem sędzi kobieta nie da sobie rady z opieką nad córką i wnukiem.

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować