×

Rozwód Diany i Karola: Zdrady, samookaleczenia i samotność. Po rozstaniu to się zmieniło

Rozwód Diany i Karola mimo upływu lat wzbudza ogromne kontrowersje. W sieci można znaleźć masę różnych teorii na temat tego, dlaczego w ogóle ta dwójka od samego początku spisana była na straty. Internetowi znawcy zwracają uwagę, że na zdjęciach z uroczystości nie widać entuzjazmu – zarówno u księcia jak i u jego świeżo poślubionej małżonki. Podejrzewano, że to małżeństwo to układ. Jaka była prawda, wiedzieli tylko oni.

Gdy się pobrali, księżna Diana sprawiała wrażenie często smutnej. Pojawiały się nawet komentarze, że czuła się w pałacu bardzo samotna

Jej złe samopoczucie miało wynikać z tego, że jej mąż miał romans z Camillą Parker Bowles, która dziś jest jego żoną. W kuluarach plotkowano, że ich romans trwał nawet kilkanaście lat, a rozwód Diany i Karola pojawił się na horyzoncie bardzo szybko po ich ślubie.

Rozwód-Diany-i-Karola

Wiele do powiedzenia na temat rozwodu Diany i Karola oraz tego, jak wyglądało życie księżnej ma autor jej biografii. W książce „Diana: Her True Story” znajduje się wiele szczegółów z życia kobiety

Autor powoływał się w niej na prywatne rozmowy z księżną, które zresztą regularnie nagrywał. Wyznaje on, że księżna najprawdopodobniej cztery razy chciała odebrać sobie życie. Raz nawet targnęła się na nie, gdy była w ciąży z księciem Williamem.

To wszystko i jeszcze o wiele więcej sprawiało, że Diana i Karol nie potrafili się porozumieć. Cały czas się mijali i nie było dnia bez kłótni. Autor biografii dodaje, że to był bardzo ciężki czas dla Diany. Andrew Morton wspomina, że księżna wiele razy wspominała o tym, że mąż traktuje ją jak powietrze.

Gdy Karol wrócił z przejażdżki zachowywał się jakbym nie istniała. Pocięłam sobie piersi i uda nożykiem do papieru, a jeszcze później nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem

Diana i Karol

Czy dlatego rozwód Diany i Karola doszedł w końcu po czterech latach separacji do skutku? Byli ze sobą 11 lat…

Zdrady, okaleczenia, samotność i brak zrozumienia. Czy to wszystko było bezpośrednią przyczyną rozpadu związku? Rozwód okazał się dla nich jedynym wyjściem z sytuacji. Nie dawali rady w relacji, w której każde z nich miało inne oczekiwania. Niedawno na kanale Channel 5 pojawił się film dokumentalny o Karolu i Dianie pt.: „The Royal Family at War”. Dowiadujemy się z niego, że sama separacja była dla pary nie do zniesienia. Jednak gdy doszło do rozwodu, w jednej chwili wszystkie ich problemy się skończyły. Popłakali się, gdy doszło do rozwodu, ale i po tym czasie zaczęli… na nowo się przyjaźnić.

Być może rozwód Diany i Karola był potrzebny, aby ta dwójka mogła zacząć nowe życie?

Książę związał się z Camillą, z którą miał mieć romans, a Diana najpierw związana była z Jamesem Hewittem, Hasnatem Khanem, a także z Dodim Al-Fayedem, z którym zginęła w tragicznych okolicznościach w 1997 roku.

Nawet tam, gdzie są wielkie pieniądze i inny świat, dochodzi do niesnasek…

Może Cię zainteresować

zamknij