×

Kobieta adoptuje niepełnosprawnego chłopca. Tragiczna historia zmusza nas do wielu przemyśleń

W XXI wieku wydaje się, że w cywilizowanych krajach ludzka ewolucja osiągnęła szczyt w kwestii praw człowieka, wolności wypowiedzi, solidarności, równości i integracji społecznej.

Wbrew temu, co nam się wydaje, nadal jesteśmy otoczeni uprzedzeniami. Często nie jesteśmy w stanie się ich pozbyć, zmuszają nas jednak do refleksji.

Istnieje wiele rodzin, które decydują się na adopcję dziecka niepełnosprawnego. Otwierają swoje serca i domy dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

Jedną z takich osób jest Rosanna Chovet Maidana. Kobieta jest przykładem siły i nadziei. Rosanna zdecydowała się zaopiekować chłopcem z ciężkim urazem i niepełnosprawnością.

Podczas, gdy syn Rosanny był hospitalizowany, kobieta zauważyła niepełnosprawnego chłopca, który został porzucony przez rodzinę. Nazywał się Axel Figueroa.

Rosanna zapragnęła mu pomóc. Prawie natychmiast rozpoczął się proces adopcyjny. Walka o przyjęcie Axela nie była łatwa.

Okazało się, że Axel był zdrowym chłopcem, jednak jako dziecko został tak dotkliwie pobity, że doprowadziło to do trwałego upośledzenia.

Kobieta nie poddawała się. W końcu udało jej się wywalczyć prawa do opieki nad chłopcem. Rosanna otoczyła go całą troską i miłością, którą w sobie miała.

Historia Rosanny z pewnością zmusza nas do zastanowienia się nad tym, ile porzuconych i niepełnosprawnych dzieci czeka na nowy dom. Dla nich szanse są niewielkie.

Może Cię zainteresować