×

Córka Giertycha szczerze o zatrzymaniu. „Pytali tatę o myśli samobójcze”

Roman Giertych trafił do szpitala zaraz po aresztowaniu przez CBA. Adwokat stracił przytomność w czasie przeszukiwania jego domu przez funkcjonariuszy. Obecni na miejscu agenci mogli przypuszczać, że polityk chciał popełnić samobójstwo.

Roman Giertych trafił do szpitala

Wczoraj Romana Giertycha zatrzymało Centralne Biuro Antykorupcyjne. Niespodziewanie podczas prowadzenia akcji przeszukiwania domu polityka w Józefowie, ten stracił przytomność. Do zdarzenia doszło w toalecie, z której polityk korzystał w towarzystwie jednego z funkcjonariuszy. Chwilę później wyniesiono go z domu na noszach, a następnie w karetce pogotowia przewieziono do szpitala. Z relacji córki zatrzymanego, Marii Giertych wynika, że funkcjonariusze pytali jej ojca o to, czy zdarzają mu się myśli samobójcze. Bardzo prawdopodobne, że w chwili utraty przytomności przez polityka sądzili, że zaplanował to.

Oprócz przeszukania willi Giertycha w Józefowie, CBA odwiedziło także jego kancelarię adwokacką w Warszawie.

Powód aresztowania

Roman Giertych został aresztowany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu. Jego zatrzymanie jest związane bezpośrednio ze sprawą wyprowadzenia kwoty około 92 mln zł z giełdowej spółki deweloperskiej. Do tej pory CBA aresztowało 12 osób. Jednym z zatrzymanych jest biznesmen Ryszard K. Poznańska prokuratura postawi zatrzymanym zarzuty przywłaszczenia środków spółki, wyrządzenia jej szkody majątkowej oraz prania brudnych pieniędzy.

Tymczasem Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych opublikował na Twitterze najnowsze informacje na temat stanu zdrowia Romana Giertycha.

W związku z doniesieniami medialnymi informuję, że stan zdrowia zatrzymanego przez CBA Romana G. jest dobry. W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie.

Roman Giertych udostępnił w sieci post, w którym przyznał, że został zatrzymany „pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki”.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować