×

Uzależnieni od heroiny rodzice leżeli na ziemi. W ich samochodzie było małe dziecko

Ten widok mrozi krew w żyłach. Do bardzo przykrego incydentu doszło w Canton w stanie Ohio. To tam pracownik budowlany i jego narzeczona uratowali zamkniętą w rozgrzanym samochodzie dziewczynkę. Gdzie byli wtedy jej rodzice? Jak się okazuje, oboje przedawkowali heroinę w skutek czego stracili przytomność.

Wstrząsający widok

Zdjęcia z szokującego zdarzenia opublikował w mediach społecznościowych Eric Asher. 43-latek wspomina, że gdy wybrał się na zakupy, zobaczył leżącą tuż obok samochodu parę.

Para nie była sama

Chwilę później wraz ze swoją narzeczoną dostrzegł, że w pojeździe jest ktoś jeszcze. W środku, na foteliku samochodowym znajdowała się zapocona i płacząca dziewczynka. Auto było bardzo rozgrzane. Temperatura tego dnia sięgała 31 stopni Celsjusza.

Eric Asher

Interwencja pary

Narzeczona mężczyzny wyciągnęła dziecko z rozgrzanego do granic możliwości samochodu i podała mu wodę. Asher chwycił w tym czasie za telefon i zadzwonił na policję. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że leżąca na ziemi para jest uzależniona od heroiny, na co wskazywał m.in. stan, w jakim się znajdowali.

Jechaliśmy w dół drogi. W pewnym momencie spojrzałem w prawo i zobaczyłem leżących na ziemi kobietę i mężczyznę. Chwilę później zauważyłem, że ich kolor skóry jest fioletowy. Maleństwo, które było w samochodzie, było zalane potem. Wiedzieliśmy, że jest odwodnione, dlatego niemal natychmiast podaliśmy mu wodę. Jego zdrowie było dla nas w tym momencie najważniejsze – powiedział w wywiadzie dla InsideEdition. com Asher

Eric Asher

Los dziecka i jego rodziców

Dziecko zostało przebadane. Poza niewielkim odwodnieniem, nie odniosło żadnych obrażeń. Chwilę później odebrali je ze szpitala krewni, którzy będą się nim teraz zajmować. Rodzice maleństwa są oskarżeni o spowodowanie zagrożenia dla życia dziecka. I choć oboje trafili do aresztu, zostali z niego zwolnieni po wpłaceniu 1000 dolarów kaucji.

Zdjęcia ze zdarzenia trafiły do sieci

Asher nie bez powodu opublikował zdjęcia z całego zdarzenia w sieci. Chce w ten sposób podnieść świadomość innych ludzi, którzy kiedykolwiek zdecydowali się na zażycie heroiny.

Bóg pozwolił nam się znaleźć we właściwym miejscu i we właściwym czasie – napisał pod jednym ze zdjęć

Eric Asher

Reakcje innych osób

Wstrząsające fotografie zostały skomentowane przez wiele osób. Internauci niejednokrotnie gratulowali Asherowi jego interwencji. Podkreślali, że gdyby nie on, dziecko mogłoby nie przeżyć.

Oboje powinni zostać pozbawieni praw rodzicielskich, dopóki nie udowodnią, że nie mają już nic wspólnego z narkotykami

Nie znam cię, ale dziękuję. To dziecko żyje dzięki tobie i twojej rodzinie

To dziecko wciąż może cieszyć się życiem dzięki tobie. Jesteś niesamowitym człowiekiem – czytamy w komentarzach

Podpisujemy się pod tymi wpisami rękami i nogami. Gdyby nie interwencja Ashera i jego narzeczonej, cała historia mogłaby mieć zupełnie inne zakończenie.

Polecane

Może Cię zainteresować