×

Córka „wykradła” zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej. Jej mama wyglądała na ślubie zjawiskowo!

Rubinowa rocznica ślubu Kwaśniewskich wypadła w tym roku. Ich córka postanowiła pochwalić się zdjęciem prosto z ich ślubu sprzed wielu lat.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich

Zdjęciem ślubnym rodziców pochwaliła się w Internecie Aleksandra Kwaśniewska. Para pobrała się w listopadzie 1979 roku i obchodzą 40-lecie pożycia małżeńskiego, tzw. rubinową rocznicę. Na zdjęciu sprzed lat widzimy uradowanych młodych, wychodzących z urzędu stanu cywilnego. Oboje roześmiani, w doskonałych nastrojach.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich
Instagram

W tamtych czasach władza zwalczała władze kościelną i aby wziąć ślub kościelny, trzeba było się mocno natrudzić. Dlatego też wiele par decydowało się tylko na związek cywilny.

Ich stroje są klasyczne, bez dzisiejszego przepychu i niezwykle drobiazgowych detali. Ze ślubem kościelnym czekali aż do końcówki drugiej kadencji prezydenta. Przeszkodą był… ateizm Aleksandra Kwaśniewskiego, ale Jolanta nigdy nie kryła się ze swoją wiarą i bardzo jej zależało na ślubie kościelnym.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich
Wikipedia

Tymczasem sama Ola Kwaśniewska obchodziła 10. rocznicę związku we wrześniu tego roku. Jest bardzo szczęśliwa ze swoim mężem Kubą Badachem, czym chwali się regularnie w mediach społecznościowych.

Para prezydencka

Aleksander Kwaśniewski w młodości był aktywistą socjalistycznych studenckich organizacji prorządowych. Dodatkowo był współtwórcą polskiego czasopisma poświęconego komputeryzacji „Bajtek”, założonego w 1985. W Politykę zaangażował się w 1977 roku. W 1995 r. wystartował w wyborach prezydenckich jako kandydat SLD z hasłami „Wybierzmy przyszłość” i „Wspólna Polska”.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich
Wikipedia

W drugiej turze wyborów przeprowadzonej 19 listopada 1995 r. zmierzył się z ubiegającym się o reelekcję Lechem Wałęsą. Wygrał, uzyskując 51,7% głosów.

Swoją oficjalną karierę polityczną zakończył dopiero w 2005 roku i choć nie jest obecnie aktywnym politykiem, niejednokrotnie pojawia się na różnych konferencjach poświęconym polityce.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich
Instagram

Z kolei Jolanta Kwaśniewska uważana jest za ikonę stylu. Na czarno-białym zdjęciu widzimy, że już jako młoda kobieta miała świetny gust. W trakcie prezydentury męża aktywna działaczka społeczna.

Jest zaangażowana w promowanie działalności dobroczynnej. Jest założycielką fundacji Porozumienie bez barier, której głównym przesłaniem jest urzeczywistnienie idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los.

Parze prezydenckiej życzymy kolejnych lat razem i szczęścia w małżeństwie

Źródła: www.se.pl, rozrywka.dziennik.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram, Wikipedia

Może Cię zainteresować