×

Córka „wykradła” zdjęcie Jolanty Kwaśniewskiej. Jej mama wyglądała na ślubie zjawiskowo!

Rubinowa rocznica ślubu Kwaśniewskich wypadła w tym roku. Ich córka postanowiła pochwalić się zdjęciem prosto z ich ślubu sprzed wielu lat.

Rocznica ślubu Kwaśniewskich

Zdjęciem ślubnym rodziców pochwaliła się w Internecie Aleksandra Kwaśniewska. Para pobrała się w listopadzie 1979 roku i obchodzą 40-lecie pożycia małżeńskiego, tzw. rubinową rocznicę. Na zdjęciu sprzed lat widzimy uradowanych młodych, wychodzących z urzędu stanu cywilnego. Oboje roześmiani, w doskonałych nastrojach.

W tamtych czasach władza zwalczała władze kościelną i aby wziąć ślub kościelny, trzeba było się mocno natrudzić. Dlatego też wiele par decydowało się tylko na związek cywilny.

Ich stroje są klasyczne, bez dzisiejszego przepychu i niezwykle drobiazgowych detali. Ze ślubem kościelnym czekali aż do końcówki drugiej kadencji prezydenta. Przeszkodą był… ateizm Aleksandra Kwaśniewskiego, ale Jolanta nigdy nie kryła się ze swoją wiarą i bardzo jej zależało na ślubie kościelnym.

Tymczasem sama Ola Kwaśniewska obchodziła 10. rocznicę związku we wrześniu tego roku. Jest bardzo szczęśliwa ze swoim mężem Kubą Badachem, czym chwali się regularnie w mediach społecznościowych.

Para prezydencka

Aleksander Kwaśniewski w młodości był aktywistą socjalistycznych studenckich organizacji prorządowych. Dodatkowo był współtwórcą polskiego czasopisma poświęconego komputeryzacji „Bajtek”, założonego w 1985. W Politykę zaangażował się w 1977 roku. W 1995 r. wystartował w wyborach prezydenckich jako kandydat SLD z hasłami „Wybierzmy przyszłość” i „Wspólna Polska”.

W drugiej turze wyborów przeprowadzonej 19 listopada 1995 r. zmierzył się z ubiegającym się o reelekcję Lechem Wałęsą. Wygrał, uzyskując 51,7% głosów.

Swoją oficjalną karierę polityczną zakończył dopiero w 2005 roku i choć nie jest obecnie aktywnym politykiem, niejednokrotnie pojawia się na różnych konferencjach poświęconym polityce.

Z kolei Jolanta Kwaśniewska uważana jest za ikonę stylu. Na czarno-białym zdjęciu widzimy, że już jako młoda kobieta miała świetny gust. W trakcie prezydentury męża aktywna działaczka społeczna.

Jest zaangażowana w promowanie działalności dobroczynnej. Jest założycielką fundacji Porozumienie bez barier, której głównym przesłaniem jest urzeczywistnienie idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los.

Parze prezydenckiej życzymy kolejnych lat razem i szczęścia w małżeństwie

Źródła: www.se.pl, rozrywka.dziennik.pl, kobieta.wp.pl
Fotografie: Instagram, Wikipedia

Może Cię zainteresować

zamknij