×

Skandaliczne zachowanie na gali Złotych Globów 2020. „Zabierz statuetkę i sp***j ze sceny”

Prowadzący galę „Złotych Globów” Ricky Gervais zaszokował wszystkich. W cięty sposób opisał jak działa obecnie Hollywood oraz podejście aktorów do pracy.

Złote Globy są organizowane od lat

Pierwsza ceremonia wręczenia Złotych Globów odbyła się w styczniu 1944 roku w studiach 20th Century Fox w Los Angeles. Od 1961 roku ceremonie wręczenia Złotych Globów odbywają się w Beverly Hilton Hotel. Organizowana jest przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej w dziedzinie filmu (15 kategorii) i telewizji (11 kategorii).  Tegoroczna gala obfitowała w wiele niespodzianek. Joaquin Phoenix za rolę w „Joker” zgarnął nagrodę w kategorii „Aktor w filmie dramatycznym”,a sam film został także nagrodzony za muzykę.

Pozytywne zaskoczenie jest także w najmłodszej kategorii, bo wprowadzonej w 2006 roku czyli „Film Animowany”. Nagrodę otrzymał film poklatkowy „Praziomek”. Wygrał on z takimi tytułami „Toy Story 4” czy „Jak wytresować smoka 3”. Za najlepszy „Film telewizyjny lub serial limitowany” został uznany „Czarnobyl” od HBO, przedstawiający w jaki sposób doszło do katastrofy oraz w jaki sposób walczono z jej skutkami. Jednak nie tylko nagrody wzbudziły zainteresowanie, bowiem prowadzący całą galę wprawił w osłupienie wszystkich zebranych!

Ricky Gervais skrytykował Hollywood

Zdecydowanie najciekawsze wystąpienie zaliczył komik Ricky Gervais. Zaszokował on wszystkich na gali swoim wystąpieniem. Zaznaczył, że prowadzi te galę po raz ostatni i w swój cięty sposób opisał Hollywood. Zaznaczył, że aktorów nie bardzo odchodzi dla kogo pracują i jeśli nawet ISIS założyłoby serwis streamingowy, to już dzwonili by do swoich agentów. Później żartował z „głębokich rozważań” odbierających statuetki aktorów. Często wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia, zwłaszcza w temacie polityki. Oberwała również Greta Thunberg, którą Jeremy Clarkson nazwał „idiotką”:

Gdy ktoś z Was dostanie nagrodę, nie róbcie tu politycznych wystąpień, nie macie żadnej pozycji aby wygłaszać przemowy o czymkolwiek, bo nic nie wiecie o prawdziwym świecie. Większość z Was spędziła w szkołach mniej czasu niż Greta Thunberg. Więc gdy wygracie, wejdźcie, odbierzcie nagrodę, podziękujcie i sp***** ze sceny.

Niektórych najwyraźniej uderzyło wymiar prawdy, jakie niosły ze sobą te słowa, co można zaobserwować po minie m.in. Toma Hanksa, który odebrał nagrodę za całokształt twórczości.

Zgromadzeni na sali śmiali się ze słów aktora, myśląc, że komik żartuje sobie z nich. Jednak… czy aby na pewno?

Źródła: www.tvp.info, www.gry-online.pl, kultura.gazeta.pl, natemat.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook, Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij