×

Stała na czerwonym świetle, gdy ktoś wylał kwas na jej twarz. Jej życie zmieniło się na zawsze.

Swoje 21. urodziny z pewnością zapamięta do końca swoich dni. Niestety nie będą się jej kojarzyć z niczym przyjemnym, a wręcz przeciwnie… Tego dnia jej życie zmieniło się na zawsze.

Studentka, Resham Khan, wraz z kuzynem Jameelem Muhktar przejeżdżali przez wschodni Londyn. Nic nie wskazywało na to, że już za chwilę dojdzie do istnej tragedii.

Kiedy dziewczyna zatrzymała samochód na czerwony świetle, ktoś wylał na jej twarz przez otwartą szybę… żrący kwas! Młoda dziewczyna widziała, jak jej ubrania płoną, podczas gdy jej buzię rozdzierał przeogromny ból.

Przerażona studentka instynktownie dodała gazu, aby uciec z miejsca zdarzenia, co skończyło się wypadkiem. Na szczęście w skutek zderzenia nikomu nic się nie stało. Para wysiadła z rozbitego o ogrodzenie auta prosząc przechodniów o wodę w celu złagodzenia potwornego cierpienia dziewczyny, która chwilę później została przetransportowana do szpitala.

Na miejscu Resham została wprowadzona w stan śpiączki po to, aby skóra jej twarzy mogła zostać przeszczepiona.

Policja wciąż prowadzi śledztwo w sprawie osoby odpowiedzialnej za brutalny atak.

Jestem załamana. Moje życie już nigdy nie będzie takie, jak do tej pory. Nigdy wcześniej nie słyszałam o podobnym ataku w Wielkiej Brytanii. Mi przytrafiło się to w moje 21. urodziny… Jestem bardzo wdzięczna wszystkim, którzy modlili się o mój powrót do zdrowia. Czuje się, jakbym dostała od nich błogosławieństwo.  – mówi oblana kwasem studentka.

Daniel Mann, przyjaciel dziewczyny, stworzył specjalną akcję na portalu GoFundMe, która ma na celu zebranie środków pozwalających na szybszy powrót Resham do zdrowia. Do tej pory udało mu się zebrać już przeszło 8000 funtów.

Zebrane pieniądze mają zostać przeznaczone na sesje terapii laserowej do leczenia oczu i zakwaterowanie, gdzie poszkodowana dziewczyna będzie mogła czuć się bezpiecznie.

Resham jest pewną siebie, młodą dziewczyną. W okresie letnim chciała otworzyć własną działalność. Teraz ma wrażenie, jakby jej tożsamość została skradziona. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby wciąż pozostała tą samą, kochaną dziewczyną, którą znam od lat. – mówi Daniel Mann.

Takich przypadków na świecie jest znacznie więcej. Jakim tyranem trzeba być, aby wyrządzić taką krzywdę drugiej, niewinnej osobie?! Głęboko wierzymy, że tragedia, która dotknęła Resham nie wpłynie na jej osobę i wciąż będzie dążyć do realizacji wszystkim marzeń i postawionych sobie celów.

Może Cię zainteresować

zamknij