×

Mężczyzna ledwo przeżył pożar. Po udanym przeszczepie, jego twarz zmieniła się nie do poznania

W 2001 roku strażak z Mississippi, Pat Hardison, był w ciężkim stanie po wypadku. W trakcie akcji dach płonącego domu zawalił się na niego.

Pat był tak poparzony, że koledzy nie mogli uwierzyć, że ich przyjaciel przeżył. Jednak jego oblicze zmieniło się nie do poznania. Po kilkunastu latach Pat dostał szansę, by odzyskać swój wygląd i normalne życie. Zaryzykował i na szczęście wszystko miało swój radosny finał.

pat

Twarz i ciało Hardisona zostało okaleczone i nosiło ślady ciężkiego poparzenia. Pat ukrywał się przed wścibskim wzrokiem przechodniów za ciemnymi okularami. Jednak w 2015 roku, lekarze z nowojorskiej kliniki odkryli, jak podarować nową twarz mężczyźnie.

pat2

Dawcą do przeszczepu był 26 letni David Rodebaugh, który tragicznie zginął w wypadku na rowerze. David miał podarować nową twarz i dar normalności. Operacja trwała 26 godzin, a Hardison miał 50 procent szans na przeżycie.

pat6

Rok po przeszczepie Pat jest zdrowy i nie do poznania.

„Teraz jestem po prostu przeciętnym facetem na ulicy. Ludzie mogą na mnie spojrzeć i powiedzieć, że coś się stało, ale nigdy nie wpadliby na to, że miałem przeszczep twarzy i nie spoglądają na mnie z odrazą.”

Najstarsza córka Pata, Alison, nie chciała, aby mężczyzna zgodził się na operację. Obawiała się, że straci ukochanego ojca, jednak po ujrzeniu go z nowym obliczem, wspierała go w powrocie do zdrowia i była bardzo szczęśliwa.

pat5

Wyniki są wspaniałe, a Pat jest szczęśliwy, że jest po prostu kolejną twarzą w tłumie.

„Normalność stała się rzeczywistością w ciągu roku. Normalność była czymś czego pragnąłem, ale nie spodziewałem się znów doświadczę.”

Polecane

Może Cię zainteresować