×

Rekordowy poród! 37-latka urodziła dziesięcioraczki

Rekordowy poród! 37-letnia kobieta urodziła dziesięcioraczki: siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Tym samym została rekordzistką Guinnessa. Co ciekawe, pobiła „rekord świata”, ustanowiony zaledwie miesiąc temu.

Rekordowy poród

Urodziła dzieci i… przeszła do historii. Spektakularny poród odbył się we wtorek wieczorem w Republice Południowej Afryki, w prowincji Gauteng. Po cesarskim cięciu w szpitalu w Pretorii, na świat przyszły dziesięcioraczki, a konkretnie siedmiu chłopców i trzy dziewczynki. Szczęśliwa mama to 37-letnia Gosiame Tamara Sithole. Na zdjęciu także dumny  sprawca zamieszania…

Do rozwiązania doszło już na początku 7. miesiąca ciąży, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Mama i dzieci są zdrowe, chociaż był to poród nie tylko przedwczesny, ale i „poród z niespodzianką”. Podczas badań USG lekarze nie doliczyli się wszystkich dzieci. Spodziewano się narodzin „jedynie” ósemki. Gdy okazało się, że na tym nie koniec, zarówno mama, jak i opiekujący się nią lekarze, byli w szoku.

37-latka pobiła rekord liczby dzieci urodzonych z jednej ciąży. Kobieta twierdzi, że dzieci zostały poczęte w naturalny sposób, a ona sama nie leczyła się z powodu niepłodności.

6 lat temu urodziła bliźniaki

Gosiame Tamara Sithole spodziewała się, że może urodzić więcej, niż jedno dziecko. 6 lat temu kobieta została mamą bliźniąt. Jednak, jak sama przyznaje, narodziny dziesięcioraczków były dla niej ogromnym zaskoczeniem. Teraz kobieta jest mamą dwunastoosobowej gromadki, a to wymaga ekwilibrystycznych zdolności.

37-latka pobiła rekord, który jeszcze miesiąc temu należał do innej kobiety – mieszkającej w Mali 25-letniej Halimy Cisse, która w maju urodziła dziewięcioro dzieci w Maroku. Również w tym przypadku gromadka okazała się liczniejsza, niż przypuszczano. Podczas badań USG lekarze przeoczyli dwójkę rodzeństwa. Na świecie pojawiło się pięć dziewczynek i czterech chłopców.

Jak przypomina wyborcza.pl, wcześniej rekordzistką pod względem liczby ocalałych dzieci urodzonych przy jednym porodzie była Nadia Suleman. Amerykanka w 2009 roku urodziła ósemkę dzieci, poczętych w wyniku zapłodnienia in vitro.

Przypomnijmy: w Polsce prawdziwą sensację wzbudzają narodziny pięcio- i sześcioraczków. Narodziny tak licznej gromadki zdarzają się w naszym kraj są niezwykłym wydarzeniem, komentowanym przez ogólnopolskie media. Kto wie, może niedługo i w Polsce przyjdą na świat pierwsze dziewięcioraczki?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować