×

25-latka urodziła dziewięcioraczki. Dwoje z nich było sporym zaskoczeniem

Miało być siedmioro, ale urodziło się… jeszcze więcej dzieci. Jak się okazało, podczas badań przeoczono dwójkę rodzeństwa. 4 maja 25-latka urodziła dziewięcioraczki. Chociaż lekarzy niepokoił stan zdrowia kobiety w czasie ciąży, po porodzie mama i dzieci czują się dobrze.

Miała być siódemka

25-letnia Halima Cisse pochodzi z Mali. To biedny kraj położony w Afryce Zachodniej. Gdy okazało się, że kobieta jest w ciąży mnogiej, lekarze obawiali się, że może dojść do komplikacji.

Wszelkie badania, jakie przeprowadzono w szpitalu w Mali, wskazywały, że Halima spodziewa się siedmiorga dzieci. Również taki poród wiązał się z ogromnym ryzykiem. Lekarze stwierdzili, że 25-latka wymaga specjalistycznej opieki medycznej, której nie otrzyma w Mali. W towarzystwie władz, Halima wyjechała więc do Maroka. Tam przeprowadzono cesarskie cięcie.

Jak się okazało, na 25-letnią mamę i na cały personel medyczny czekała ogromna niespodzianka…

25-latka urodziła dziewięcioraczki

4 maja Halima urodziła nie siedmioro, a… dziewięcioro dzieci! Okazało się, że podczas badania USG lekarze przeoczyli dwójkę rodzeństwa. Na świecie pojawiło się pięć dziewczynek i czterech chłopców.

Tak wieloraka ciąża jest niezwykle rzadka. Powikłania medyczne przy tego rodzaju mnogich porodach często powodują, że niektóre dzieci nie dożywają rozwiązania

– pisze Reuters.

Poród Halimy zafascynował całe Mali, ale odbił się szerokich echem również poza Afryką.

Minister zdrowia Mali, Fanta Simby, podkreśla, że lekarze na bieżąco informowali ją na temat stanu zdrowia ciężarnej. Malijski lekarz towarzyszył Halimie podczas porodu w Maroku.

Chociaż lekarze obawiali się o stan zdrowia kobiety i jej dzieci, na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Maleństwa są zdrowe, ich mama również czuje się dobrze. Już za kilka tygodni cała dziesiątka ma wrócić razem do domu.

Przypomnijmy: w Polsce prawdziwą sensację wzbudzają narodziny pięcio- i sześcioraczków. Narodziny tak licznej gromadki zdarzają się w naszym kraju bardzo rzadko i są niezwykłym wydarzeniem, komentowanym przez ogólnopolskie media. Kto wie, może niedługo i w Polsce przyjdą na świat pierwsze dziewięcioraczki?

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować