×

Pytania, które trzeba zadać przed ślubem. Pomogą uniknąć późniejszych kłótni

Pytania, które trzeba zadać przed ślubem dla wielu osób mogą wydawać się nieco wstydliwe. Warto jednak przełamać się i zapytać partnera lub partnerkę o nawet dość intymne kwestie, ponieważ może to zaoszczędzić nam późniejszych nieprzyjemności bądź rozczarowań.

Pytania, które trzeba zadać przed ślubem

Nie bez powodu mówi się, że „kto pyta, nie błądzi”. Ta maksyma sprawdza się również w kwestiach związanych z relacjami damsko-męskimi. Szczere rozmowy i odwaga do zadawania nawet najbardziej krępujących pytań to klucz do udanego związku. Najlepiej, aby już od samego początku dyskutować z partnerem na temat swoich oczekiwań i planów na resztę życia.

Dzięki temu można uniknąć niedopasowania, które w dzisiejszych czasach jest jednym z najczęstszych powodów rozpadu związku. Specjaliści radzą, aby pary, które decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, przed przystąpieniem do niego odpowiedziały sobie nawzajem na kilka, kluczowych kwestii. Taki test dla związku może bowiem przynieść nieoczekiwane rezultaty.

#1 Plany rozrodcze

We wszystkich kulturach świata podstawową funkcją małżeństwa jest posiadanie dzieci. W dzisiejszych czasach życie człowieka uległo jednak radykalnemu przewartościowaniu i lepiej upewnić się czy ukochany rzeczywiście chce być ojcem. Coraz mniej par świadomie planuje rodzicielstwo, dlatego angażując się w relację uczuciową z drugą osobą, koniecznie trzeba zapytać o to, czy partner bądź partnerka chciałby mieć w przyszłości potomstwo. Dzięki świadomości tego, czy oboje macie wspólne marzenia dotyczące założenia rodziny, będziecie mogli nie tylko zdecydować czy zamierzacie stosować antykoncepcję, ale także stworzyć plan działania na najbliższe lata.

#2 Życiowe priorytety

Ambicje, plany, marzenia to kwintesencja życia każdego z nas. Decydując się na małżeństwo koniecznie trzeba wiedzieć, co jest najważniejsze dla naszego partnera. Nie da się zbudować udanego związku, nie mając świadomości w jakich obszarach życia potrzebuje wsparcia. Przed powiedzeniem sakramentalnego „tak” warto ustalić cele na nadchodzące lata. Naturalne jest, że małżonkowie różnią się co do oczekiwań od życia, ale najważniejsza jest umiejętność pójścia na kompromis.

#3 Kwestie finansowe

Zawierając sakrament małżeństwa koniecznie trzeba się upewnić, czy partner nie ma długów, które mogłyby nas obciążyć. Jest to również moment na podjęcie decyzji dotyczącej sposobu dalszego prowadzenia finansów. Trzeba zastanowić się, czy lepszym wyjściem są oddzielne konta, czy też jedno wspólne. W ten sposób łatwiej będzie uporać się z kwestią organizacji domowego budżetu.

#4 Obowiązki domowe

Dla wielu osób sprzątanie domu czy gotowanie to istne utrapienie. Przed ślubem lepiej upewnić się czy nasz partner nie jest nieudacznikiem, poszukującym tylko żony, która będzie wyręczać go w codziennych obowiązkach. Warto zawczasu podzielić się zadaniami tak, aby później wiedzieć czego można wymagać od drugiej strony.

#5 Wspólna przyszłość

Miejsce życia, kariera, podróże to kolejne obszary życia, które wymagają przedyskutowania. Bez wątpienia długa i wyczerpująca rozmowa dotycząca priorytetów jest konieczna, aby ustalić czy np. w pierwszej kolejności zamierzacie zbierać pieniądze na dom, czy też wolicie kupić samochód.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay, Freepik

Może Cię zainteresować

zamknij