×

Pragnął przytulić swoją mamę. Dzięki temu wynalazkowi zrobił to bezpiecznie

Przytulanie w trakcie pandemii to coś, o czym marzy wiele osób. Pewna brytyjska rodzina wpadła na pomysł jak to zrobić! Łzy same cisną się do oczu.

Pandemia wpłynęła na nasze relacje

Odkąd wybuchła pandemia koronawirusa zalecane jest, aby unikać kontaktów z bliskimi, w szczególności z osobami starszymi. Choroba COVID-19 wywoływana przez SARS-CoV-2 jest dla nich bardzo groźna. Patogen jest uparty i potrafi pozostawać aktywny nawet kilka godzin na różnych powierzchniach. Dlatego na całym świecie zalecana jest kwarantanna oraz pozostanie w miejscu zamieszkania. Nawet osoby, które czują się dobrze, mogą potencjalnie przenosić koronawirusa.

Zalecane jest, aby korzystać z dobrodziejstw technologii w kontaktach międzyludzkich. Dzisiejsze media społecznościowe oraz aplikacje umożliwiają prowadzenie wideo-rozmów bez większych problemów. Jednak czy zwykły obraz może zastąpić bliskość drugiej osoby? Jak widać nie, albowiem ludzie wpadają na bardzo pomysłowe rozwiązania, aby przytulić ukochanych!

Przytulanie w trakcie pandemii

W połowie kwietnia opisywaliśmy historię o tym jak pielęgniarka chciała przytulić mamę. Ta wpadła na ciekawy i bezpieczny pomysł, aby to zrobić. Córka przyjeżdżała do swojej rodzicielki, jednak zachowywała bezpieczny dystans. Podczas ostatniej wizyty staruszka nagle zerwała świeże prześcieradło, zarzuciła na córkę i wtuliła się w swoje dziecko. Chciała tym gestem okazać jej wsparcie oraz poczucie, że w walce z groźnym koronawirusem nie jest sama.

Jak widać pomysł na bezpieczny kontakt ciągle ewoluuje. Brytyjka Miriam Cauvin wpadła na genialny koncept, aby także dotknąć członków swojej rodziny. Z pomocą folii oraz długich rękawic medycznych stworzyła… ściankę do przytulania! Niezwykła konstrukcja jest zawieszona na sznurku od prania i umożliwia wyściskanie ukochanej osoby. Pierwsze wykorzystanie owego patentu zostało uwiecznione na wideo. Trudno powstrzymać łzy wzruszenia!

Jak widać nie tylko nam „spociły się oczy”, albowiem wideo cieszy się szaloną popularnością! Brytyjski portal informacyjny LADbible udostępnił je na swoim fanpejdżu. Setki tysięcy internautów nie kryje poruszenia, a wyświetlenia idą w miliony! Pomysł Miriam przyjął się znakomicie i do serwisu trafiły inne nagrania, gdzie „ścianka do przytulania” sprawia ogrom radości odizolowanym ludziom. Zobaczcie sami:

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować