Kategorie NewsyŻycie

Rzucił jednoznaczne spojrzenie jej 12-letniej córce. „Przyjrzał się jej, jakby była dorosła!”

Temperatura w cieniu przekroczyła już magiczny próg 30 stopni. Można więc powiedzieć, że lato już przyszło, a razem z nim plażowanie i wyjścia na basen. Niestety ten czas, może przysporzyć sporo problemów rodzicom dorastających nastolatek.

Jak zareagować, kiedy nastolatka staje się dla mężczyzn obiektem seksualnym?

Dzieci dorastają bardzo szybko. W mgnieniu oka z dzieciaków w piaskownicy, stają się nastolatkami z zupełnie nowymi problemami.

Do redakcji portalu „Mamadu” wpłynął list zmartwionej matki 12-letniej dziewczynki. Postanowiliśmy opisać ten temat, żeby przestrzec rodziców, a innych uwrażliwić na kwestię, którą porusza kobieta.

Autorka listy wybrała się na basen ze swoim 6-letnim synem i 12-letnią córką. Część basenu jest usytuowana na zewnątrz. Znajduje się tam mnóstwo atrakcji dla dzieci, ale z kąpieliska korzystają ludzie w każdym wieku.

Rzucił jednoznaczne spojrzenie jej 12-letniej córce. „Przyjrzał się jej, jakby była dorosła!”
Pexels

Mężczyzna obrzucił jej córkę obrzydliwym spojrzeniem

12-latka korzystała z otwartego prysznica, który znajduje się w zewnętrznej części basenu. Obok niej stał około 20-letni mężczyzna. Matka obserwując córkę zauważyła, że mężczyzna jednoznacznie zmierzył 12-latkę wzrokiem, tak jakby była dorosła.

Kobieta nie wiedziała jak się zachować, więc postanowiła porozmawiać z córką:

Zapytałam, czy to zauważyła. Okazało się, że nie, a jej reakcją było: „O nie! Więcej nie założę tego kostiumu!” Od razu pomyślała, że to ona go sprowokowała! Że to ona robi coś, co przyciąga męskie spojrzenia!”

Rzucił jednoznaczne spojrzenie jej 12-letniej córce. „Przyjrzał się jej, jakby była dorosła!”
Pexels

Kobieta ma prawo nosić to co chce

Zmartwiona mama od razu wytłumaczyła córce, że nie ma powodu do wstydu. To 20-latek zachował się nieodpowiednio – ona nie zrobiła nic złego. Miała na sobie bikini, ale to po prostu zwykły strój kąpielowy – top i pełne majtki. Z resztą sama wybierała go z córką, która bardzo dobrze się w nim czuła. W końcu każda dziewczyna ma prawo nosić to co chce, a strój nie usprawiedliwia obrzydliwego zachowania ze strony mężczyzn.

Autorka zdaje sobie sprawę, że to dopiero początek, a jej dorastająca córka najprawdopodobniej nie uniknie kolejnych nieprzyjemnych komentarzy:

Po tej akcji na basenie mam ochotę dać mojej córce gaz łzawiący i atakować każdego, kto śmie skomentować jej wygląd. Jednak wiem, że to niemożliwe. Że musi to przeżyć i przełknąć. Jako matka na szczęście mam na jej nastawienie jakiś wpływ. Kiedy byłyśmy na basenie i widziałam, jak ten 20-latek patrzy łapczywie na moje dziecko, nie potrafiłam zareagować

Rzucił jednoznaczne spojrzenie jej 12-letniej córce. „Przyjrzał się jej, jakby była dorosła!”
Pexels

Trzeba podejmować zdecydowane działania

Matka nastolatki podkreśla, że następnym razem zareaguje kompletnie inaczej:

Zapytam: ‚Dlaczego patrzysz na moje dziecko?’ i powiadomię o tym personel. Liczę się z tym, że mogę zostać wyśmiana. U nas to, że w twarz można dostać ‚za krzywe spojrzenie’ funkcjonuje jako dowcip, a seksistowskie żarty i gesty mają się świetnie. następnym razem zareaguję inaczej chociażby po to, by moja córka czuła się bezpieczna i wiedziała, że nie robi nic złego. Nie można lekceważyć takich występków, ignorować i udawać, że nic się nie stało

Co zrobilibyście na miejscu autorki listu?

_____________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]