×

6-latek zaprzyjaźnia się z 91-letnim mężczyzną. Niestety, muszą pożegnać się na zawsze…

Przyjaźń teoretycznie nie zna granic, ale nic nie wskazywało na to, że 6-letni Emmett Rychner i weteran wojenny II Wojny Światowej, Erling Kindem, przypadną sobie tak bardzo do gustu.

Ich znajomość zaczęła się bardzo nietypowo cztery lata temu, gdy dwuletni wówczas chłopczyk zauważył Erlinga, który pracował w swoim ogródku na przedmieściach Minneapolis. Dziecko z pełną śmiałością podeszło do sąsiada ze swoją taczką i łopatką i pomagało na swój sposób. Od tego czasu ta dwójka stała się nierozłączna.

Gdy Erling kosił trawę, tuż obok niego zawsze był Emmett ze swoją zabawkową kosiarką. Jeździli na rowerach, sadzili warzywa w ogródku i maluch z zaciekawieniem słuchał opowieści swojego przyjaciela.

Kiedy rodzina Emmetta zaczęła się powiększać, jego mama zdecydowała, że będą musieli się przenieść gdzieś indziej. To był cios zarówno dla malucha jak i dla dorosłego mężczyzny.

Mimo tego, że nie mieszkali już obok siebie, widywali się regularnie i nie mogli się sobą nacieszyć.

Mama cały czas zawoziła synka do Erlinga, aby mogli spędzać ze sobą czas.

Gdy tylko długo się nie pojawiliśmy, Erling dzwonił zaniepokojony i pytał, czy coś się stało i czy na pewno wszystko w porządku. Wtedy wiedzieliśmy, że trzeba spakować małego i odwiedzić jego przyjaciela. Ich przyjaźń była naprawdę czymś prawdziwym…

Niestety po śmierci żony stan starszego mężczyzny zaczął się pogarszać. W końcu trafił do domu opieki. Emmett i tam go odwiedzał. Już nie spędzali tak aktywnie czasu, ale 4-latek trzymał go za rękę i tym razem on opowiadał historie ze swojego życia.

Pewnego dnia odwiedził Erlinga i razem przeczytali modlitwę weterana wojennego. Starszy pan się wzruszył i przytulił swojego małego przyjaciela. To było ich ostatnie spotkanie, ponieważ trzy dni później odszedł…

Nic nie jest w stanie wymazać z pamięci chłopczyka przyjaciela, który mimo ogromnej różnicy wieku, był dla niego jak najlepszy kumpel. Darzyli się szacunkiem i kochali spędzać ze sobą czas.

Oby każdemu z nas udało się znaleźć takiego przyjaciela…

Może Cię zainteresować

zamknij