×

Przerwy w dostawach wody w Warszawie! „To ważne w związku z epidemią”

Przerwy w dostawach wody w Warszawie! MPWiK zapowiada realizację zaplanowanych inwestycji mających usprawnić pracę miejskich wodociągów. W związku z tym będą następowały wyłączenia wody, ale tylko w określonych porach.

Komunikat MPWiK

Warszawa przeżywa ostatnio ciężkie chwile. Nie dość, że najwięcej zachorowań na koronawirusa odnotowano w województwie mazowieckim, to jeszcze okazało się, że zmniejszenie ruchu samochodowego wcale nie wpłynęło na poprawę jakości powietrza. W niedzielę 5 marca odnotowano bardzo wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu w prawie wszystkich stołecznych punktach pomiaru.

Na dodatek Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapowiada przerwy w dostawach wody. Powodem jest konieczność realizacji zaplanowanych inwestycji mających na celu poprawę działania miejskich wodociągów.

Spółka wyjaśnia, że lepiej to zrobić zgodnie z planem, niż odkładać i ryzykować ewentualność awarii. Szczególnie w sytuacji, gdy większość warszawiaków przebywa teraz w domach, a wodociągi są obciążone bardziej niż zwykle.

Jak tłumaczy MPWiK w specjalnym komunikacie:

Naszą codzienną służbą zapewniamy dostawy wody dla warszawianek i warszawiaków, co jest szczególnie ważne w związku z epidemią koronawirusa, która spowodowała konieczność przebywania większości z nas w domach.

Przerwy w dostawach wody

Jak dodaje MPWiK, chodzi też o dotrzymanie kontraktów zawartych z wykonawcami, którzy, podobnie jak wszyscy przedsiębiorcy w Polsce, znaleźli się w trudnej sytuacji:

Jednocześnie, jako Spółka odpowiedzialna społecznie, chcemy wspierać przedsiębiorców, z którymi mamy zawarte umowy na prace remontowe, modernizacyjne i inwestycyjne. Bez wyłączeń, wykonawcy nie dokończą swoich zadań, a to wiąże się z dużymi opóźnieniami w realizacji inwestycji. Grozi to kłopotami finansowymi wielu podmiotów i zagraża utrzymaniu miejsc pracy.

Sspółka jednak zapewnia, warszawiacy nawet nie odczują, że coś się dzieje, bo przerwy w dostawach wody zostały zaplanowane na późne godziny nocne, a mieszkańcy zostana o nich uprzedzeni z trzydobowym wyprzedzeniem:

Pamiętając jednak, że w dobie walki z koronawirusem dostawy wody dla mieszkańców są kluczowe, informujemy, że wyłączenia będą następowały jedynie w godzinach nocnych, tj. miedzy godziną 23.00 a 5.00, by były one jak najmniej uciążliwe. Każdorazowo będziemy uprzedzać mieszkańców co najmniej 72 godziny przed planowanym terminem wyłączenia.

Źródła: www.gov.pl, warszawawpigulce.pl, metrowarszawa.gazeta.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik

Polecane

Może Cię zainteresować