×

Przedszkolaki nagrały filmik edukacyjny dla dorosłych. „Pamiętaj, to ratuje życie!”

Bardzo często zdarza się, że dorośli mają kłopoty z pewnymi rzeczami, a dzieciom wydają się one banalnie proste. Mało tego, bez najmniejszych problemów potrafią nawet zastosować swoją wiedzę w praktyce. Niestety, jak pokazują przykłady z wielu historii, dla starszych bywa to bardzo trudne, zwłaszcza jeśli chodzi o zachowanie na drodze. Dlatego przedszkolaki nagrały film edukacyjny dla kierowców o korytarzu życia. Zobaczyły go już tysiące osób.

Przedszkolaki nagrały film o korytarzu życia

Niedawno znowelizowano przepisy prawa o ruchu drogowym. Wprowadzono tzw. korytarz życia i jazdę na suwak. Właśnie dlatego przedszkolaki z przedszkola „Chatka Puchatka” w Stęszewie nagrały filmik edukacyjny dla dorosłych. Pokazują na nim, jak prawidłowo powinien wyglądać korytarz życia i udowodniają, że nie jest to trudny manewr.

Pani Marta Leśniewska, dyrektor przedszkola „Chatka Puchatka” w Stęszewie w rozmowie z Polsat News powiedziała:

Dzieci na początku uczyły się zasad działania korytarza życia na sali za pomocą resoraków. Wyjaśnialiśmy im teorię i to, dlaczego korytarze są tak ważne. Wszystko działo się przy dużym wsparciu lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej

Przedszkolaki nagrały film o korytarzu życia
Facebook.com

Nagranie opublikowano w sieci

Filmik udostępniono na profilu facebookowym Ochotniczej Straży Pożarnej Poznań-Głuszyna. Oczywiście nagranie od razu zyskało olbrzymią popularność i poparcie internautów.

?KORYTARZ RATUNKOWY to dziecinnie proste!
Dzieci z przedszkola Chatka Puchatka w Stęszewie
pokazały jak prawidłowo wykonać
„KORYTARZ RATUNKOWY”
A czy Ty potrafisz właściwie zachować się na drodze gdy nadjeżdżają służby ratunkowe??? ???
Udostępnij!
Zapamiętaj!

????KORYTARZ RATUNKOWY to dziecinnie proste! Dzieci z przedszkola Chatka Puchatka, Stęszewpokazały jak prawidłowo wykonać "KORYTARZ RATUNKOWY"A czy Ty potrafisz właściwie zachować się na drodze gdy nadjeżdżają służby ratunkowe??? ????????????Udostępnij!Zapamiętaj!Korytarz Ratunkowy

Opublikowany przez Ochotnicza Straż Pożarna Poznań-Głuszyna Czwartek, 31 października 2019

Przedszkolaki nagrały film o korytarzu życia. Wszyscy są zachwyceni

Oczywiście nagranie komentują nawet przedstawiciele służb medycznych. Paweł Kołata, ratownik medyczny z Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku w rozmowie z mediami powiedział:

W nagłym zatrzymaniu krążenia mózg ludzki zaczyna umierać po około 4-5 minutach, gdzie dochodzi do nieodwracalnych zmian neurologicznych. Kierowca ustawiając się prawidłowo w korytarzu życia, umożliwiając przejazd karetce pomaga nam walczyć z tym czasem i tym samym zwiększa szanse pacjenta na przeżycie. Dlatego brawa dla tych przedszkolaków!

Mamy nadzieję, że akcja przedszkolaków przemówi do rozsądku wielu kierowcom

Źródła: www.polsatnews.pl, misyjne.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij