×

Na autostradzie zderzyły się 2 ciężarówki. Kierowcy znów zablokowali korytarz życia

W miniony poniedziałek na autostradzie A4 doszło do wypadku. Zderzyły się ze sobą dwie ciężarówki. Kierowcy zablokowali korytarz życia, który został utworzony, by umożliwić służbom specjalnym szybkie przedostanie się do miejsca zdarzenia.

Kierowcy zablokowali korytarz życia

W związku z wypadkiem utworzono korytarz życia. Zator na autostradzie w kierunku Legnicy sięgał aż 17 kilometrów. Niektórzy zniecierpliwieni kierowcy zaczęli jechać pod prąd, blokując tym samym drogę służbom medycznym. Nie pomyśleli, że w takiej sytuacji liczy się przede wszystkim czas?

Korytarz życia zablokowany

Nagranie, które pozostawia wiele do życzenia

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez strażaka. Film trafił do sieci. Obejrzyjcie go i wyciągnijcie wnioski:

Korytarz życia ważny jest dlatego, że w ostatnich latach ruch na autostradach w Polsce się wzmógł. Względem tego, co było 10, 20 lat temu to jest niesamowita różnica. My, dojeżdżając na miejsce zdarzenia jako różne służby ratownicze, pokonujemy bardzo długie odcinki na autostradach. W sytuacjach, kiedy ludzie nie stosują korytarza życia, faktycznie starają się puścić karetkę, ale najczęściej jest już za późno. Ten manewr zaczyna trwać bardzo długo i my co ileś metrów musimy przyhamować i to wydłuża dojazd na miejsce zdarzania, a tutaj przede wszystkim liczy się czas. Dlatego korytarz życia jest taki ważny, żeby usprawnić znalezienie się służb ratowniczych na miejscu zdarzenia – mówi Sebastian Piwowarczyk z Centrum Ratownictwa we Wrocławiu

Kierowcy poniosą odpowiedzialność za swoje czyny?

Wideo trafiło już w ręce policji. Po przeanalizowaniu zostanie podjęta decyzja odnośnie ukarania kierowców. Przypomnimy tylko, że za jazdę pod prąd grozi mandat do 500 złotych i 6 punktów karnych.

Może Cię zainteresować

zamknij