×

9 strasznych sytuacji, które wydarzyły się na planach filmów. Niektórzy swoją rolę przypłacili życiem

Na świecie powstała już cała masa wspaniałych filmów, od których ciężko oderwać wzrok. I choć ogląda się je z otwartą buzią, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele wysiłku i poświęcenia kosztowało przygotowanie tego, co możemy zobaczyć chociażby na ekranach telewizorów. Okazuje się, że niektórzy swoją rolę w filmie przypłacili życiem…

Oto 9 sytuacji z planów filmowych, które zasługują na szczególną uwagę. Niestety, nie wiążą się z niczym przyjemnym, a wręcz przeciwnie…

#1 „Strefa Mroku”

Vic Morrow wraz z dwójką dzieci zginęli na planie filmu pt. „Strefa mroku” – po jednej ze scen spadł na nich śmigłowiec. Morrow wraz z jednym dzieckiem stracili głowy, podczas gdy drugie zostało zmiażdżone przez helikopter. O nieumyślne spowodowanie śmierci zostało posądzone pięć osób. Ostatecznie zostały jednak uniewinnione.

#2 „Kruk”

Dimension Films

Brandon Lee przypadkowo został śmiertelnie postrzelony na planie filmu „Kruk”. Po 6-godzinnej operacji, Lee zmarł 31 marca 1993 roku. W pozostałych scenach zmarłego aktora zastąpił dubler.

#3 „Egzorcysta”

Warner Bros.

Aktorka Mercedes McCambridge połknęła surowe jajka, wypiła whisky i spaliła sporą ilość papierosów. Wszystko po to, aby wydobyć z siebie demoniczny głos na potrzeby filmu „Egzorcysta”. Za rolę w filmie nie otrzymała żadnej nagrody.

#4 „Człowiek z blizną”

Universal Pictures

Tammy Lynn Leppert, która grała blondynkę w filmie pt. „Człowiek z blizną” zniknęła krótko po nakręceniu filmu i już nigdy o niej nie słyszano.

#5 „Pasja”

Icon Productions

Podczas kręcenia filmu „Pasja”, Jum Caviezel, który grał Jezusa oraz asystent reżysera, Jan Michelini, zostali uderzeni przez oświetlenie. Nie odnieśli na szczęście poważniejszych obrażeń.

#6 „Skippy”

Paramount Pictures

Jackie Cooper miał 8 lat, kiedy wystąpił na planie filmu „Skippy”. Kiedy Jackie nie mógł się rozpłakać, reżyser udawał, że zastrzelił psa, który brał udział w nagraniach. To wtedy chłopiec rozpłakał się do tego stopnia, że ostatecznie za swoją rolę dostał nominację do Oscara.

#7 „Candyman”

Tony Todd, który grał w filmie „Candyman”, podczas kręcenia jednej ze scen miał w ustach prawdziwe, żywe pszczoły! Na szczęście nie został zaatakowany przez żadną z nich.

#8 „Egzorcysta”

Warner Bros.

Paul Bateson, który grał w filmie „Egzorcysta” jednego z asystentów radiologów, został skazany za morderstwo i odcięcie członków 6 mężczyznom z Nowego Jorku.

#9 „Teksańska masakra piłą mechaniczną”

Bryanston Pictures

W filmie pt. „Teksańska masakra piłą mechaniczną” dekoracją był prawdziwy szkielet i szczątki kilku zwierząt – taniej można było kupić prawdziwy szkielet niż sztuczny.

To jednak nie koniec. Ostatni dzień nagrań filmu był okropny! Upały sprawiły, że ludzkie kości zaczęły wydawać okropny smród. Wielu członków ekipy filmowej wymiotowało, a nagrania trwały znacznie dłużej, niż zakładano.

Może Cię zainteresować

zamknij