×

3-letni chłopiec był obrażany ze względu na kolor włosów. W końcu zainterweniowała jego mama

Obowiązkiem każdego rodzica jest opieka, wychowywanie i dbanie o prawidłowy rozwój swojego potomka. Niestety, dzieci często mają wahania nastrojów, a z tym nie wszyscy są w stanie sobie poradzić. Nie to jest jednak w tym wszystkim najgorsze… Wystarczy wyobrazić sobie sytuację, w której Twoje dziecko pyta się Ciebie: „Mamo, co jest ze mną nie tak?”.

Lauren Russel jest matką 3-letniego chłopca. Maluch niejednokrotnie był prześladowany i nazywany „brzydkim dzieckiem”, a wszystko z powodu jego ognisto-czerwonych włosów.

Powtarzające się sytuacje dotknęły Lauren do tego stopnia, że postanowiła podzielić się tym na Facebooku. Poprosiła przy tym wszystkich, aby przeczytali i udostępniali jej post dalej.

Dzisiaj moje serce pękło.

Jechałam wraz z moim dzieckiem autobusem numer 12, podczas gdy około 13-letni chłopiec zaczął obrażać moje dziecko. To niepierwszy i nie ostatni taki przypadek, dlatego moje słowa kieruje do ludzi w różnym wieku.

Czym sobie zasłużył na takie traktowanie 3-letni chłopiec? Rudymi włosami?! Moje dziecko powiedziało, że powinno być odebrane własnej matce, ponieważ jego kolor włosów jest obrzydliwy. Chłopak jadący w autobusie zwrócił się do swojego przyjaciela mówiąc mu, że gdyby miał rude dziecko to by je zabił. Od tamtej pory mój syn nie przestaje pytać mnie, dlaczego ludzie nie lubią rudowłosych. Zapytał mnie również, czy mogę dla niego zmienić kolor jego włosów i czy może być jak jego brat, który nie jest rudy. Moje serce pęka mi za każdym razem, kiedy o to pyta. Wiem, że jest z tego powodu bardzo smutny…

Chcę pokazać moim chłopakom, że dobro zawsze zwycięża. Nie bez powodu są bardzo życzliwi i troskliwi. Proszę, abyście udostępniali tę historię dalej, a jednocześnie pokazali, że życie jest piękne. Chcę pokazać mu dobro tego świata za pomocą siły Facebooka. Z pewnością nie powinniśmy oceniać nikogo po kolorze jego włosów. Nigdy! Dziękuję za uwagę”.

Każde dziecko jest piękne na swój sposób i nigdy nie powinniśmy oceniać nikogo w taki czy inny sposób. Udostępnij tę historię dalej, a być może w ten sposób położymy kres podobnym sytuacjom.

Może Cię zainteresować

zamknij