×

Prezydencka para odwiedziła sześcioraczki. „To wydarzenie rozsławiło nas na świecie”

Prezydent Andrzej Duda odwiedził razem z żoną nowo narodzone sześcioraczki oraz ich rodziców. Spotkali się również z personelem medycznym odpowiedzialnym za poród.

Pierwszy taki poród w Polsce

Sześcioraczki urodziły się w Krakowie w poniedziałek przed południem. To wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie, ponieważ to pierwsze sześcioraczki w Polsce.

Na razie wiemy, że stan mamy i maluchów jest zadowalający. Mimo to, Kaja, Malwina, Nela, Zosia, Filip i Tymon spędzą w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie jeszcze kilka tygodni.

Prezydent Duda odwiedził sześcioraczki

Z pewnością przez ten czas mogą spodziewać się wielu gości. Z wizytą do sześcioraczków wybrał się ostatnio Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Prezydencka para spotkała się nie tylko z rodzicami sześcioraczków. Porozmawiali też z personelem medycznym, który był zaangażowany w niezwykle trudny poród. W spotkaniu wzięło udział 40 osób z Oddziału Klinicznego Położnictwa i Perinatologii. Prezydent Duda pogratulował wszystkim:

Gratulujemy i bardzo dziękujemy, bo to wydarzenie, które rozsławiło nas na świecie

Ciąża mamy sześcioraczków została rozwiązana w 29. tygodniu i konieczne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Sześcioraczki rodzą się raz na blisko 5 mld ciąż na świecie.

Polecane

Może Cię zainteresować