×

Opublikowała w sieci zdjęcie z synkiem. Skazano ją za nie na 90 dni więzienia

Publikowanie niestosownych materiałów i stosowanie przemocy domowej – takie zarzuty usłyszała aktorka, Rosemond Brown, która pozowała nago do zdjęcia z synem. Sąd skazał ją na 90 dni więzienia.

Pozowała nago do zdjęcia z synem

Rosemond Brown, znana jako Akuapem Poloow to aktorka z Ghany, którą obserwuje na Instagramie niemal 600 tys. osób. Kobieta samotnie wychowuje 7-letniego synka. To właśnie z nim pozowała do zdjęcia, które rozpętało prawdziwą burzę.

Na fotografii Rosemond jest naga, zwrócona w stronę synka, którego trzyma za ręce. Chłopiec ma na sobie jedynie bieliznę. Zdjęcie powstało w czerwcu ubiegłego roku z okazji urodzin chłopca, a  aktorka postanowiła się nim pochwalić na Instagramie. To był duży błąd. Naga sesja w towarzystwie dziecka odbiła się szerokim echem, nie tylko w mediach społecznościowych.

Więzienie za fotografię

Akuapem Poloow usłyszała poważne zarzuty. Sąd w Akrze oskarżył kobietę o publikowanie nieprzyzwoitych materiałów, stosowanie przemocy domowej, która narusza prywatność lub integralność innej osoby, oraz o przemoc w rodzinie, która może naruszyć czyjąś godność i poczucie własnej wartości.

Sprawa ciągnęła się do ubiegłego tygodnia – wtedy zapadł wyrok. Sąd postanowił, że aktorka spędzi w więzieniu 90 dni.

Surowy wyrok będzie działał odstraszająco

– stwierdziła sędzia Christiana Cann.

Przykład Rosemond Brown nabrał medialnego rozgłosu, ponieważ dotyczy bardzo aktualnej i ważnej kwestii. Sędzia Christiana Cann wyraziła zaniepokojenie gwałtownym wzrostem wykorzystywania dzieci i publikowania nieprzyzwoitych materiałów w Ghanie, ale przecież nie tylko tam dzieją się podobne rzeczy. Lwia część naszego życia przenosi się do sieci, co otwiera przed nami nowe możliwości. Sęk w tym, że wielu użytkowników internetu nie wie, jak z nich odpowiedzialnie korzystać. Rosemond Brown to przykład rodzica, który przedkłada chwilowy rozgłos nad bezpieczeństwo swojego dziecka. Epatowanie nagością niewielu już dzisiaj dziwi, ale wykorzystywanie w taki sposób własnego dziecka nadal jest szokujące.

Innego zdania jest amerykańska gwiazda rapu Cardi B., którą zapytano o głośny wyrok.

Widziałam, że wielu Amerykanów robi takie sesje zdjęciowe. Nawet jeśli nie jest w moim stylu, to nie wydaje mi się, żeby chodziło jej o seks, a bardziej o naturalny pomysł. Myślę, że więzienie to trochę zbyt surowa kara

– stwierdziła.

Wyrok wydany przez sąd w Akrze mógłby być jeszcze surowszy, ale sędzia wzięła pod uwagę, że Rosemond przyznała się do winy i wykazała skruchę. Okolicznością łagodzącą był również fakt, że aktorka samotnie wychowuje dziecko, dla którego rozłąka z matką będzie ogromnym stresem.

Adwokat aktorki Andy Vortia zapowiedział, że odwoła się od decyzji sądu.

Fotografie:

Polecane

Może Cię zainteresować