×

Po 32 latach pracy w znanej restauracji odeszła na emeryturę. Takiego pożegnania z pewnością się nie spodziewała

Praca jest ważnym elementem naszego życia. Nie tylko zapewnia nam środki do codziennego funkcjonowania, ale też pozwala się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia. Świetnym czasem podsumowań naszych dokonań i starań na tym polu jest przejście na emeryturę. Tak było i w przypadku bohaterki tego wpisu – Frei David, która przez 3 dekady pracowała w restauracji McDonald’s.

W tym czasie kobieta z zespołem Downa nawiązała wiele znajomości, pracowała sumiennie i z radością witała każdy dzień. Nic więc dziwnego, że kiedy  przechodziła na emeryturę jej przełożeni i koledzy z pracy postanowili zorganizować małą uroczystość na jej cześć. I choć pożegnanie z cudowną kobietą nie było łatwe, wszyscy zgodnie podkreślają, że praca z Freią układała się świetnie.

Freia David rozpoczęła pracę w restauracji McDonald’s w Needham, w stanie Massachusetts w 1984 roku.

pozegnanie-z-praca (1)

Jednocześnie mieszkała w Charles River Center – miejscowym domu opieki dla dzieci i dorosłych z zaburzeniami rozwojowymi.

pozegnanie-z-praca (2)

Bohaterka wpisu znalazła zatrudnienie w popularnej restauracji, dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy Charles River Center z lokalnymi przedsiębiorcami. Dzięki tym działaniom osoby niepełnosprawne dostały szansę na zdobycie nowych doświadczeń.

Freia przez 32 lata zajmowała się smażeniem frytek. Pracowała 5 dni w tygodniu, od 11.00 do 14.00. W ciągu trzech dekad nawiązała wiele przyjaźni zarówno z pracownikami, jak i klientami restauracji.

pozegnanie-z-praca (3)

Kiedy 52-letnia kobieta przechodziła na emeryturę, jej przełożeni i koledzy z pracy postanowili zorganizować małe przyjęcie, jako wyraz wdzięczności za owocną współpracę.

W uroczystości udział wzięli zarówno pracownicy restauracji, jak i jej klienci. Podczas tego wydarzenia Freia otrzymała specjalny certyfikat.

pozegnanie-z-praca (4)

Szef bohaterki wpisu  – Timothy McCoy wyznał: „Uśmiech Frei, jej entuzjazm oraz codzienne uściski sprawiły, że nasza restauracja była czymś więcej niż zwykłą restauracją. Jest kochana i szanowana przez wszystkich naszych pracowników, klientów i osoby, które ją poznały. Jest nam bardzo smutno, że Freia odchodzi na emeryturę, ale jednocześnie jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy z nią pracować. McDonald w Needham nigdy nie będzie taki sam bez Frei David.”

pozegnanie-z-praca (5)

Podczas oficjalnego pożegnania 52-latka po raz ostatni mogła usmażyć frytki.

pozegnanie-z-praca (6)

Po przejściu na emeryturę, kobieta planuje kontynuować rozpoczęte programy w Charles River Center.

pozegnanie-z-praca (7)

Charles River Center przez kilka dziesięcioleci zapewnił pracę 80 osobom z różnym stopniem niepełnosprawności, które żyją i pracują w Needham.

pozegnanie-z-praca (8)

Jeśli uważasz, że pożegnanie Frei było wyjątkowe, podziel się tym wpisem ze swoimi bliskimi.

Może Cię zainteresować

zamknij