×

Lidl w Wadowicach doszczętnie spłonął. Ewakuowano klientów i pracowników sklepu

Sklep Lidl przy ul. Zegadłowicza w Wadowicach stanął w płomieniach około godziny 12.16. Opanowanie sytuacji zajęło strażakom ponad godzinę. W tym czasie ogień rozprzestrzenił się niemal po całym budynku o powierzchni 1080 metrów kwadratowych.

Interwencja strażaków

Na miejscu pracowało 27 jednostek straży pożarnej z Wadowic i Andrychowa w skład której wchodziło 100 strażaków. Strażaków, którzy od samego początku robili wszystko, aby płomienie nie zajęły kolejnych budynków. Choć im się to udało, sklep doszczętnie spłonął. 

Prawdopodobnie nikt nie został ranny

W wyniku pożaru, budynek ostatecznie uległ zawaleniu. Z miejsca zdarzenia ewakuowano 9 pracowników i około 30 klientów. Prawdopodobnie nikt nie został ranny i nie poniósł śmierci. Na miejscu wciąż trwają ustalenia przyczyny zdarzenia.

Dostaliśmy informację, że pali się dach i pożar rozprzestrzenia się bardzo szubko. Prawdopodobnie wszystkie osoby obecne w sklepie zdążyły w porę opuścić budynek. Na miejscu pracują 32 zastępy straży pożarnej, grupa operacyjna z komendy wojewódzkiej i zastępca wojewódzkiego komendanta straży pożarnej – informuje Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej w rozmowie z Fakt24

Youtube

Pomoc ze strony miasta

Miasto zapewniło strażakom niezbędny sprzęt, w skład którego wchodziły m.in. dwie koparki, ładowarka transportowa i ciężki sprzęt potrzebny przy dogaszniu.

Zapewniamy pracownikom Lidla transport do domów oraz ciepłe napoje dla służb. Jesteśmy z wami – napisał burmistrz Wadowic na Facebooku

Może Cię zainteresować