×

Potężna eksplozja w Bejrucie. Setki ludzi uwięzionych pod gruzami

Potężna eksplozja w Bejrucie, w centrum miasta. Do wybuchu doszło w stolicy Libanu. W sieci pojawiła się transmisja na żywo z miejsca tragicznego zdarzenia. Są ranni, a także ofiary śmiertelne.

Potężna eksplozja w Bejrucie

W wyniku eksplozji powstała fala uderzeniowa, która wywołała rozległe zniszczenia w wielu częściach miasta, ale głównie w centrum. Zagraniczne media donoszą o 10 ofiarach śmiertelnych, powołując się na miejscową służbę zdrowia. Na tę chwilę trudno ustalić, czy to wszystkie ofiary. Setki osób jest rannych.

Gigantyczny wybuch. Setki rannych

Lokalne media donoszą, jakoby do wybuchu miało dojść w dzielnicy porowej, gdzie magazynowane są materiały pirotechniczne. Telewizja Al-Dżazira w relacji na żywo pokazywała unoszące się nad budynkami płomienie i gęste chmury dymu nad miastem.

Dlaczego doszło do wybuchu

Potężna eksplozja w Bejrucie wstrząsnęła całym miastem. Agencja AFP podała do informacji, że odgłos wybuchu słyszany był w kilku punktach miasta. W wielu mieszkaniach znajdujących się nieopodal portu, powypadały szyby z okien.

Prawdopodobnie eksplodowały materiały wybuchowe składowane w magazynach w dzielnicy portowej.

AlJazeera/Screenshot
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Bejrut.-Wybuch-w-stolicy-Libanu.-Gigantyczna-eksplozja-nad-miastem-unosi-sie-chmura-dymu.-Znane-sa-przyczyny?fbclid=IwAR3TFZaeJFNtyYroMaKYY3cxfE86_O1gFbkN5ap8IDSJ_btD-tjy6jBUuiI

Może Cię zainteresować

zamknij