×

Mama odmówiła przyjęcia środków przeciwbólowych po wypadku samochodowym, aby móc nakarmić piersią córeczkę

To, że mamy potrafią być prawdziwymi bohaterkami, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Dzięki instynktowi macierzyńskiemu i bezwarunkowej miłości, są gotowe na największe poświęcenie. O czym świadczy historia pewnej kobiety z Nowej Zelandii.

Danni Bett prowadziła samochód, w którym znajdowała się jej 2-miesięczna córka India. Nagle kobieta straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w metalowe ogrodzenie.

Wypadek był naprawdę poważny. Matka i dziecko od razu trafiły do szpitala. I choć kobieta odniosła poważne obrażenia, przez ponad 4 godziny odmawiała przyjęcia środków przeciwbólowych, żeby móc karmić swoją małą córeczkę.  Danii przyznała Stuff.co.nz, że w ten sposób chciała po prostu uspokoić dziecko.

poswiecenie-karmiacej-matki3

„Wszystko co mogłam wtedy powiedzieć to: Zabierzcie moje dziecko, ona jest w samochodzie. Byłam w wielkim szoku.” – wyjaśnia Danni.

O dziwo, 2-miesięczne dziecko przespało cały wypadek. India obudziła się dopiero, kiedy przypadkowi świadkowie próbowali pomóc matce i dziecku, zanim na miejsce dotarli ratownicy. Ranna kobieta i jej maleństwo trafiły do szpitala w Christchurch.

Danni skupiła się wyłącznie na zdrowiu i bezpieczeństwie swojej córeczki. Dopiero w karetce zaczęła odczuwać silny ból.

poswiecenie-karmiacej-matki2

Pomimo cierpienia, matka odmówiła zażycia leków przeciwbólowych, wykonania wszelkich testów i prześwietleń, aby mogła nakarmić małą.

Kobieta błagała pielęgniarkę, aby pozwoliła jej nakarmić dziecko. I choć przedstawicielka służby zdrowia proponowała karmienie butelką, Danni była nieugięta.

„Natychmiast poczułam ulgę. Chciałam ją uspokoić. Po tak traumatycznym dniu, butelka nie była w porządku. Karmienie piersią jest dla niej najlepsze i mogłam jej to dać.” – wyjaśnia oddana mama.

Niesamowitą chwilę, kiedy ranna mama karmi swoją córkę, uchwyciła jedna z pielęgniarek. Danni udostępniła potem to zdjęcie na Facebooku, aby inspirować inne mamy do karmienia piersią.

poswiecenie-karmiacej-matki1

Danni wyznała, że ma nadzieję, iż to zdjęcie będzie przypominać mamom, aby karmiły piersią swoje dzieci zawsze i wszędzie. Jeśli zgadzasz się ze słowami bohaterskiej mamy, udostępnij jej historię dalej.

Polecane

Może Cię zainteresować