×

Podczas napadu zostaje postrzelona w twarz. 20 lat później spotyka kobietę, która strzeliła

W styczniu 1992 roku 17-letnia Shawna pracowała jako kasjerka w lokalnym sklepie spożywczym. Pewnego dnia do środka wtargnęły dwie uzbrojone dziewczyny i chłopak. Zażądali pieniędzy, a jedna z dziewczyn wymierzała 17-latce bronią w twarz. Niestety nastolatka została postrzelona. Kula przeszła przez dolną wargę i zęby.

W szpitalu lekarze nie mogli uwierzyć, że Shawna przeżyła. Jej stan był krytyczny. Za całą akcję w sklepie odpowiadał Mark Strickland. Został skazany za zorganizowanie napadu, a jego jego dwie wspólniczki odbyły 6-letnią karę w areszcie dla nieletnich.

W ciągu 21 lat Shawna przeszła ponad 100 operacji plastycznych. Walczyła, jak tylko mogła o to, aby godnie żyć. Doświadczyła depresji i spotkała się z agresją wobec tego, jak wygląda.

Po dwóch dekadach zgodziła się spotkać z kobietą, która ją postrzeliła, mając nadzieję, że złe demony odejdą i uda jej się zacząć na nowo życie.

Jerrie uważnie słuchała tego, co Shawna ma do powiedzenia. Widać było, że przejęło ją to, co zrobiła niewinnej dziewczynie.

Mam dwójkę dzieci i za każdym razem, gdy odprowadzałam je do szkoły słyszałam, jak mówią o mnie inni: „Twoja matka to potwór”, „Twoja matka jest paskudna”. Słyszałam także, że nie powinnam pokazywać się w miejscach publicznych. I tak słyszałam o sobie każdego dnia. KAŻDEGO DNIA. Moje życie kręci się tylko wokół operacji plastycznych. Ciągle coś jest poprawiane i tak cały czas.

Razem w studiu była z ofiarą jej mama. Zapytała kobietę, która postrzeliła jej córkę, czy w ogóle przez ten cały czas myślała, jak wygląda teraz życie Shawny. Kobieta ze łzami w oczach przyznała, że często wracała pamięcią do tego wydarzenia i za każdym razem prosi Boga o wybaczenie. Dodała, że jest jej niewyobrażalnie przykro.

Musiałam sobie sama wybaczyć to, co zrobiłam. Gdybym dalej o tym rozmyślała codziennie, to po prostu bym oszalała. Dlatego proszę Was także o wybaczenie.

Nie sposób postawić się na miejscu Shawny i nawet nie będziemy sobie w stanie wyobrazić przez co przeszła. Jerrie nie może pogodzić się tym, że będąc dzieckiem mogła dopuścić się czegoś tak strasznego. Obie cierpią i nigdy nie zapomną tej nocy w styczniu 1992 roku…

Polecane

Może Cię zainteresować