×

Nie żyje polski dziennikarz! Zginął w Chinach, ale rodzina nie jest w stanie sprowadzić jego ciała

Pochodzący z Trójmiasta dziennikarz mieszkał i pracował w Chinach. To właśnie tam doszło do tragedii. Teraz rodzina zmarłego prosi o wsparcie, by sprowadzić ciało 39-letniego mężczyzny do Polski.

Polski dziennikarz zginął w Chinach

Rodzina od dłuższego czasu nie mogąc skontaktować się z Sebastianem Furtakiem zgłosiła jego zaginięcie. Wtedy dotarły do nich okropne wieści.

Okazało się, że 29 grudnia 2019 roku znaleziono ciało 39-letniego mężczyzny na schodach budynku, w którym mieszkał. Nie poinformowano jednak rodziny, że dziennikarz nie żyje. Również ambasada RP w Chinach nie otrzymała takiej wiadomości.

polski dziennikarz zginał w Chinach
Facebook

Ktoś zepchnął go ze schodów?

Ciężko dokładnie stwierdzić co się stało. Chińska policja uważa, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie. Brak jest jakichkolwiek innych informacji dotyczących wypadku.

Jak twierdzi rodzina:

W jego towarzystwie zapominaliśmy o wszystkich troskach, a jego uśmiech rozjaśniał nam dzień. Tak trudno się nam pogodzić się z ogromną tragedią jaka nas spotkała. Ból po stracie Sebka dotknął nie tylko nas, ale każdego kto go znał.

Sebastian Furtak pracował w TVP Info, trójmiejskim oddziale Superstacji oraz biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ostatnim miejscem jego pracy w Polsce było radio TOK FM.

Ostatnia droga Sebastiana

Rodzina prosi o wsparcie finansowe w „ostatniej drodze” dziennikarza. Bez pomocy dobrych ludzi nie będą w stanie sprowadzić ciała 39-letniego mężczyzny z Chin, dlatego zorganizowano zbiórkę na portalu pomagam.pl:

Zbieramy na ostatnią podróż Sebastiana do domu. Do Gdańska. Według wstępnych wyliczeń, transport i kremacja prochów wynosi 27 tysięcy złotych, nie wliczając dodatkowych kosztów. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą pomoc. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będzie możliwy powrót Sebastiana do domu.

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół Sebastiana

Źródła: www.fakt.pl, www.wirtualnemedia.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij