×

Auto jechało z zawrotną prędkością. Natychmiast zwróciło uwagę rzeszowskich policjantów

Do niecodziennej sytuacji doszło na drodze w Rudnej Małej, gdzie policjanci zatrzymali jadący z niedopuszczalną prędkością samochód marki audi. Szybko okazało się, że kierowca nie bez powodu jedzie tak szybko.

Sprawa była pilniejsza, niż mogłoby się wydawać

Ta niecodzienna, ale szczęśliwie zakończona, miała miejsce w środę około godz. 9. W Rudnej Małej patrol policjantów z komisariatu w Trzebownisku zauważył audi, które z dużą prędkością jechało w kierunku Rzeszowa. Kierowca wyprzedzał inne samochody, dawał znaki światłami. Policjanci przypuszczali, że może potrzebować pomocy. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna jedzie z żoną do szpitala, kobieta zaczęła już rodzić – mówi rzecznik Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie, Adam Szeląg.

Eskorta

Kiedy prowadzący pojazd mężczyzna został zatrzymany, zwrócił się o pomoc do policjantów. Sprawa nie mogła czekać, z czego doskonale zdawali sobie sprawę funkcjonariusze. Natychmiast więc włączyli sygnały i szczęśliwie doprowadzili samochód z rodziną do Specjalistycznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Rzeszowie. W między czasie poinformowali dyżurnego i personel izby przyjęć, który przygotował się na przyjazd ciężarnej kobiety.

Po kilkunastu minutach niezwykły konwój dotarł do placówki. 10 minut później na świat przyszła dziewczynka – dodaje Adam Szeląg.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

Polecane

Może Cię zainteresować