×

Gwałtowna zmiana pogody. Obfite opady śniegu a w niektórych województwach 12° na plusie

Czegoś takiego dawno nie było, bowiem dzisiejsza pogoda to istny rollercoaster. Oznacza to, że podczas gdy w jednej części Polski czekają nas intensywne opady śniegu, w innej temperatura będzie oscylować w okolicach zera, a jeszcze innej wzrośnie nawet do 15 stopni Celsjusza. Więcej na ten temat poniżej…

Pogoda w niedzielę, 3 lutego

Okazuje się, że Polska znalazła się właśnie w zasięgu zatoki niżu, który przyszedł do nas znad Morza Bałtyckiego. Nie będzie to dotyczyć jednak wschodnich obszarów kraju, które pozostaną w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego – tak będzie przynajmniej dzisiaj. Na pozostały obszar (w pierwszej kolejności na zachodzie) stopniowo będzie z kolei napływać znacznie chłodniejsze powietrze, które sprawi, że temperatura w poszczególnych rejonach Polski będzie się dzisiaj znacznie od siebie różniła.

Opady deszczu i śniegu

Nieuniknione będą opady deszczu, które od zachodu będą przechodzić w opadu deszczu ze śniegiem i śnieg. Największe opady zostaną odnotowane na obszarach Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski aż po Warmię i Kujawy. Szacuje się, że w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim może spaść nawet 20 cm śniegu. Na południu Opolszczyzny z kolei około 8-10cm.

Temperatura

Temperatura dzisiejszego dnia będzie bardzo zróżnicowana. Od 0 do 1 st. na Pomorzu i w kotlinach sudeckich do 6 st. Celsjusza w centrum i na południu kraju. Znacznie cieplej będzie natomiast w południowo-wschodniej Polsce, gdzie termometry pokażą nawet 12 st. Celsjusza na plusie. Wiatr z kierunków południowych i zachodnich w niedzielę będzie słaby i umiarkowany – maksymalnie do 100 km/h w Karpatach Wschodnich.

Noc z niedzieli na poniedziałek

W nocy możemy spodziewać się dużego zachmurzenia z okresowymi opadami deszczu  i deszczu ze śniegiem na wschodzie Polski. Temperatura minimalna wyniesie 1 st. Celsjusza, co jak na tą porę roku jest bardzo miłym i ciepłym zaskoczeniem.

Wszystko wskazuje na to, że wiosna zbliża się już do nas wielkimi krokami. Więcej na ten temat zdradził jasnowidz Krzysztof Jackowski. O jego przepowiedniach dotyczących tej pięknej pory roku możesz przeczytać tutaj.

Polecane

Może Cię zainteresować