×

Pogoda na najbliższe dni nie napawa optymizmem. Kierowcy zachowajcie czujność!

Zima do tej pory była wyjątkowo lekka. Święta niemal w całej Polsce były bezśnieżne, a mróz praktycznie wcale nie dał nam się we znaki. Wszystko jednak do czasu, bowiem wiele wskazuje na to, że już w najbliższych dniach przypomnimy sobie złe uroki aktualnej pory roku.

Co nas czeka w najbliższych dniach?

Z północy napłynie mroźne powietrze. Nad naszym krajem przejdą ośrodki niżowe i strefy frontów atmosferycznych, co w połączeniu sprawi, że pogoda ulegnie drastycznemu załamaniu. Spodziewać się więc będzie można wszystkiego, co najgorsze – ostrzegają synoptycy z Biura Prognoz Pro-GEM.

Biuro Prognoz Pro-Gem w Gdyni

Kierowcy miejcie się na baczności

Na drogach będzie wyjątkowo ślisko i niebezpiecznie! Już w sobotę dane nam będzie odczuć zimny i porywisty wiatr. Nad Polską dodatkowo będą przechodzić opady śniegu z deszczem i deszczu na zachodzie kończąc, co w połączeniu z ujemną temperaturą sprawi, że aura w znaczący sposób będzie utrudniać przemieszczanie się kierowcom. Chwilowo cieplejsze powietrze sprawi, że temperatura wzrośnie maksymalnie w dzień do 0-2 stopni na wschodzie i 5 na zachodzie.

Niedziela i poniedziałek

W tych dniach odczuwalne będzie lekkie wypogodzenie, ale także lekki mróz, który wciąż nie będzie dawał za wygraną. -2 stopni Celsjusza w centrum i do -5 na wschodzie Polski. 1-2 stopnie powyżej zera będzie dane odczuć tylko mieszkańcom Pomorza Zachodniego i wybrzeża.

Biuro Prognoz Pro-Gem w Gdyni

Później już będzie tylko gorzej

W połowie przyszłego tygodnia, a więc w okolicach wtorku i środy, będziemy świadkami pogodowego armagedonu! Co to oznacza? Cieplejsze powietrze, które spłynie nad Polskę z północnego-zachodu przyniesie ze sobą sporo wilgoci, a co za tym idzie sporo opadów przeważnie śniegu głównie w południowej i wschodniej części Polski. Odczuwalny będzie nie tylko silny i porywisty wiatr, ale przede wszystkim spory kontrast panującej na zewnątrz temperatury – mróz do -5 stopni na wschodzie kraju i 5-6 stopni na plusie na zachodzie.

Czwartek i piątek

Pod koniec tygodnia możemy spodziewać się przelotnych opadów śniegu, a nawet przejaśnień. Termometry wskazywać będą około 0-1 stopnia Celsjusza na Pomorzu zachodnim, nawet do -7 na Podlasiu i Suwalszczyźnie.

Biuro Prognoz Pro-Gem w Gdyni

Przyszły weekend

Przyszły weekend zapowiada się pogodny, ale mroźny – szczególnie w nocy. Temperatura na wschodzie kraju spadnie nawet do -18 stopni Celsjusza. Dobra wiadomość jest taka, że później odczuwalne będzie wyraźne ocieplenie – wyż ustąpi, a z zachodu do Europy zacznie zbliżać się głęboki niż, w skutek czego opady śniegu będą przechodzić w opady deszczu ze śniegiem – kierowcy miejcie się na baczności! Panującej aurze nie będzie sprzyjał silny wiatr. Termometry pokażą nawet do 5 stopni Celsjusza niemal w całym kraju. Lekki mróz będzie z kolei odczuwalny na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Jesteście gotowi na zbliżające się wielkimi krokami załamanie pogody?

Może Cię zainteresować

zamknij