×

Pod szpitalem, w którym zmarł Alfie, zbierają się tłumy. Ludzie pragną pożegnać dzielnego chłopca

O tym, że 2-letni Alfie przegrał swoją heroiczną walkę o życie, pisaliśmy już wcześniej. Śmierć chłopca, która miała miejsce minionej nocy o 2:30 czasu brytyjskiego, poruszyła miliony ludzi na całym świecie. Dowodem tego jest z pewnością fakt, że dzisiaj od samego rana pod szpitalem w Liverpoolu, gdzie zmarł chłopiec, gromadzą się tysiące ludzi, którzy chcą oddać hołd małemu wojownikowi.

PA

Szpitalny plac

Od wczesnych godzin porannych ludzie udają się na szpitalny plac, aby zostawić tam kwiaty, znicze, plakaty czy rysunki, które mają upamiętnić walkę o życie Alfiego.

Co na temat śmierci 2-latka sądzą mieszkańcy Liverpoolu?

To straszne, że nasz kraj pozwolił na to, by to biedne dziecko umarło. Ciężko wyrazić żal.

To chore. Współczuję rodzinie tego chłopca, dlatego tu jestem.

PA

O godzinie 14:30 pod szpitalem w hołdzie zmarłego dziecka odbyła specjalna akcja puszczania balonów. Upamiętnienie życia Alfiego miało miejsce nie tylko w Liverpoolu, ale na całym świecie. Wystarczy spojrzeć chociażby na brytyjskie konsulaty w Krakowie i w Lublinie, gdzie również pojawiły się misie i znicze.

PA

Mimo wielu pięknych gestów ludzi, niestety nic nie jest w stanie zwrócić życia temu małemu chłopcu, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij