×

Francja zakazała używania plastikowych naczyń! Ich zamiennik jest naprawdę wspaniały!

Francja jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadził zakaz używania plastikowych sztućców oraz talerzyków. Nowe prawo ma zacząć obowiązywać od 2020 roku. Po tej dacie wszystkie jednorazówki będą musiały być po części wykonywane z ekologicznych tworzyw, ulegających samoistnemu rozkładowi.

W 2020 roku wszystkie jednorazówki będą musiały składać się z materiałów organicznych przynajmniej w 50%, z kolei w 2025 limit ten wzrośnie już do 60%.

cutlery-8188_960_720

Nowe prawo będzie wspierać wcześniejsze ustawy, zabraniające m.in. używania plastikowych reklamówek czy też wyrzucania przeterminowanej żywności supermarketom. Dzięki takim rozwiązaniom Francja ma znaleźć się w czołówce państw dbających o środowisko.

W minionym roku w samej Francji wyrzucono aż 4,73 miliarda plastikowych jednorazówek oraz 17 miliardów plastikowych toreb. To bardzo dużo!

Przewiduje się, że w 2050 roku, plastiku może być w oceanach nawet więcej niż ryb! Takie rozwiązania mogą być naprawdę korzystne w walce z zanieczyszczeniem naszego środowiska naturalnego.

Myślicie, że to dobre rozwiązanie?

Może Cię zainteresować