×

Sklep umieścił na plastikowych torbach krępujące napisy. Czemu chcą zawstydzić klientów?

Zanieczyszczenie środowiska to bardzo ważny i palący problem. Jedną z największych bolączek ekologii są plastikowe torby, które nie trafiają do recyklingu. Pewien kanadyjski sklep wymyślił nietypowy sposób na walkę o środowisko. Klienci mogą kupić u nich plastikowe siatki na zakupy, które są opatrzone krępującymi napisami.

Co minutę używamy 1 mln plastikowych toreb

Już od kilku lat sklepy nie dodają do zakupów darmowych plastikowych siatek. Jednak nadal może je kupić za kilkadziesiąt groszy. Niestety to nie odstrasza wszystkich klientów od kupowania kolejnej plastikowej siatki, którą zaraz wyrzucą. Niektórzy uparcie nie chcą pamiętać o zabraniu na zakupy własnej torby albo koszyka wielokrotnego użytku.

Krepujące napisy mają zawstydzić klientów

Kanadyjski sklep East West Market znalazł ciekawe rozwiązanie na oduczenie nawyku kupowania plastikowych siatek. Kierownictwo marketu nie zrezygnowało z ich sprzedaży, ale umieściło na nich wstydliwe napisy. Na foliowych torbach widnieje informacja, że właśnie kupiliśmy lek na krępującą chorobę, albo że wracamy z wizyty w sklepie z pornografią.

Maść na kurzajki dr. Toewsa

Wejdź do imperium dziwnych filmów dla dorosłych

Zadbaj o jelito grube

Zabranie swojej torby do sklepu nie jest trudne

O akcji opowiedział właściciel sklepu, David Lee Kwen:

Bardzo wiele osób posiada torby wielokrotnego użytku, ale zapomina ich ze sobą nosić. Chcemy przypomnieć im o nich w taki sposób, żeby naprawdę nie zapominali się z nimi rozstawać

Plastikowe torby będą dostępne w kanadyjskich sklepach jeszcze przez dwa lata. Rząd podjął decyzję, że do 2021 roku większość plastikowych produktów jednorazowego użytku, ma być wycofana ze sprzedaży.

Myślicie, że takie torby to dobry pomysł?

Może Cię zainteresować