×

Każda kobieta ma mieć pieprzyk nie tylko na przedramieniu. Jest jeszcze jedno miejsce!

Kobiety są do siebie bardziej podobne, niż mogłoby nam się wydawać. Nie wierzysz? Od kilku dni media obiega viralowy wpis, z którego wynika, że niemal każda przedstawicielka płci pięknej ma identyczny pieprzyk na przedramieniu. Autorka tezy, Aaryn Whithley, chcąc dowieść jej wiarygodności załączyła kilka fotografii swoich i koleżanek – wszystkie potwierdzały teorię. Setki przesłanych przez internautki zdjęć również. Teraz okazuje się, że na tym jednak nie koniec. Jest bowiem jeszcze jedno miejsce na ciele, w którym każda kobieta ma pieprzyk!

Jak powstają tego typu pieprzyki?

Małe pieprzyki nie są niczym niebezpiecznym. Powstają na skórze zazwyczaj pod wpływem działania słońca, co by wyjaśniało, dlaczego tak często pojawiają się na przedramionach – to część ciała, którą często odsłaniamy, przez co powstają na niej różnego rodzaju przebarwienia. Znacznie częściej następuje to jednak u kobiet, bowiem mają delikatniejsze owłosienie, przez co promieniom słonecznym jest się znacznie łatwiej przedostać bezpośrednio do skóry.

Twitter

Nie tylko przedramię?

Okazuje się, że przedramię kobiety to nie jedyne miejsce, gdzie raczej na pewno znajduje się pieprzyk. Ta sama zależność tyczy się również damskiego biustu, a dokładniej lewej piersi. I choć wydawać by się to mogło absurdalne, jak w przypadku pieprzyku na przedramieniu, tysiące komentarzy internautek potwierdzają tę tezę. Stworzona na Twitterze ankieta pokazuje, że 100 procent respondentek ma pieprzyk właśnie na lewej piersi. Też się do nich zaliczasz?

Komentarz chirurga plastycznego

To, że 100 procent respondentek potwierdziło występowanie pieprzyka na swojej lewej piersi, nie oznacza, że wszystkie kobiety go mają. Chirurg plastyczny, który opisał sprawę na portalu metro.co.uk potwierdził, że z 50 pacjentek, które w ostatnim czasie przyjął, co najmniej 90 procent z nich miało pieprzyk właśnie na lewej piersi.

Pieprzyki pojawiają się w miejscach najbardziej narażonych na działanie promieni słonecznych – ramionach, górnej części pleców czy dekolcie. Dotyczy to zwłaszcza jaśniejszej karnacji. To powszechne znamiona, które powstają tak naprawdę wszędzie, dlatego fakt, że kobiety mają je na nadgarstkach i piersiach to żaden fenomen. Najwyraźniej często chodzą z krótkim rękawem i odsłoniętym dekoltem – tłumaczy cytowany przez serwis dermatolog

Co na to internauci? Choć wytłumaczenie wydaje się być całkiem oczywiste i logiczne, wielu osób doszukuje się ciekawszych teorii na ten temat.

Nawet jeśli wszystkiemu winne jest słońce, to dlaczego w zdecydowanej większości przypadków przyczynia się do powstawania pieprzyka na lewej, a nie na prawej piersi?

Może Cię zainteresować

zamknij