×

Podobno każda kobieta ma pieprzyk w tym miejscu. Internet oszalał na punkcie tej informacji

Kobiety na całym świecie spoglądają uważnie na swoje ręce. Okazuje się, że jesteśmy do siebie podobni bardziej niż nam się wydaje. Wiele kobiet zauważyło, że mają identyczny pieprzyk na przedramieniu. Wiemy, co może oznaczać powtarzające się znamię.

Dziewczyny, wy też macie pieprzyk na przedramieniu?

Wszystko zaczęło się od niepozornego tweeta Aaryn Whithley. Dziewczyna podzieliła się zdjęciami pieprzyka na przedramieniu swoich przyjaciółek. We wpisie zapytała, czy inne kobiety też są „naznaczone” w taki sposób.

tweet o pieprzyku na przedramieniu
Twitter

Tysiące zdjęć

Okazuje się, że jesteśmy do siebie bardziej podobni niż myślimy, ponieważ Twitter zapełnił się zdjęciami pieprzyków na przedramieniu. Natomiast oryginalny wpis został skomentowany i polubiony dziesiątki tysięcy razy. Wszyscy są zaskoczeni, że aż tyle kobiet ma pieprzyk w tym samym miejscu.

pieprzyk na nadgarstku
Twitter
znamię na nadgarstku
Twitter
pieprzyka na przedramieniu
Twitter
pieprzyka na przedramieniu
Twitter
pieprzyki na przedramieniu
Twitter
pieprzyk na nadgarsku
Twitter

Zagadkowy pieprzyk na przedramieniu – wyjaśnienie jest proste

Wiele dziewczyn zaczęło zastanawiać się, co może oznaczać to zaskakujące zjawisko. Najprawdopodobniej wyjaśnienie zagadki jest dość proste i może zepsuć internetową zabawę. W dużym skrócie, pieprzyki tworzą się, gdy w jednym miejscu na skórze występuje duże skupisko melanocytów. Są to komórki odpowiedzialne za produkcję i kumulowanie melaniny, czyli grupy pigmentów odpowiadających między innymi za barwę skóry.

Skóra na przedramieniu jest bardzo często wystawiona na działanie promieni słonecznych. A skoro proces kumulowania melanocytów jest aktywowany przez promienie UV, to nic dziwnego, że tak dużo osób ma pieprzyki właśnie w tym miejscu. Częściej pojawiają się u kobiet, ponieważ panie mają delikatniejsze owłosienie albo całkowicie się go pozbywają.

Sprawdziłyście już swoje ręce? Też macie pieprzyk na przedramieniu?

Może Cię zainteresować

zamknij