×

Wielu rodziców nakrywa dziecko w wózku pieluszką. Mało który z nich wie, że to poważnie mu zagraża

Rodzice, przypominacie sobie, jak wyglądały spacery z Waszym małym dzieckiem w wózeczku w upalne dni? Czy przykrywaliście swojego ukochanego Malucha tetrową pieluszką w nadziei, że właśnie w ten sposób ochronicie go przed słońcem i stworzycie mu idealne warunki?

Okazuje się, że ta praktyka nie tylko nie pomaga dziecku, a wręcz stwarza sytuację, która może mu zagrażać! Tak, my też byliśmy zaskoczeni, że tak delikatny materiał jest w stanie zagrażać ukochanemu Maleństwu.

Dlaczego to takie niebezpieczne?

cotton rectangles

Jak w saunie…

Okazuje się, że wydzielając przestrzeń dla dziecka i teoretycznie osłaniając je od słońca, robimy coś znacznie gorszego! Bobas znajduje się w przestrzeni, w której nie ma cyrkulacji powietrza i finalnie jest cieplej niż na zewnątrz! Tworzy się coś, co może przypominać wręcz miejsce wewnątrz termosu, a sami wiemy, że to nie są warunki, których życzylibyśmy sobie dla dziecka. Zmniejsza się także tlen i wilgotność powietrza, co może doprowadzić do pieluszkowego udaru cieplnego!

Jak w takim razie radzić sobie z natrętnym słońcem?

Najważniejszą rzeczą jest ubieranie dziecka w odzież z materiałów, które 'oddychają'. Skupić należy się także na nawadnianiu pociechy i przebywaniu z nią w cieniu. Nie poleca się kąpieli słonecznych dla tak małych dzieci. Zatem jak widać, liczy się wstrzemięźliwość słoneczna, jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko cierpiało.

Diaper Container

Na pewno widziałeś niejednokrotnie rodziców, prowadzących wózek z pieluszką tetrową na nim. Dziś już wiesz, jakie to ma konsekwencje. Warto podzielić się tą informacją z najbliższymi. W końcu od nas zależy zdrowia naszych dzieci.

Może Cię zainteresować

zamknij