×

Robił zdjęcia bliźniakom jednojajowym. Na fotografiach widać, że wcale nie są tacy sami

Peter Zalewski to urodzony w 1980 roku fotograf, który poświęcił kilka lat, aby ukazać na swoich zdjęciach świat bliźniąt jednojajowych. Za pomocą aparatu uwiecznił nie tylko ich podobieństwo, ale przede wszystkim niewiarygodną więź, jaka łączy tego typu ludzi.

Fotograf uchwycił na zdjęciach bliźnięta z różnych grup wiekowych, różnego pochodzenia i płci. Aby podkreślić ich więź, pary zostały nie tylko identycznie ubrane, ale również postawione w podobnych pozach. I choć wydawać by się mogło, że przedstawiani bliźniacy są identyczni, Peterowi udaje się uchwycić również ich indywidualność, którą widać w subtelnych różnicach.

Jednym z takich przykładów są 15-letni bracia Duke i Joe. Choć są to bliźnięta jednojajowe, różnią się od siebie zarówno pod względem wyglądu, jak i cech osobowości. Dobierając odpowiednie tło i fotografując chłopców w zwykłych t-shirtach, mogłem pokazać ich różne osobowości światu.

Zdjęcia Petera są niepowtarzalne. I choć to tylko fotografie, zawierają w sobie coś niezwykłego. Coś, co sprawia, że kiedy na nie patrzymy, jesteśmy w stanie dostrzec mnóstwo podobieństw, ale też i różnic, które dzielą i łączą niemal dwie identyczne osoby.

Niektóre z portretów dzieła Petera Zalewskiego można zobaczyć w Hoxton Hotel Gallery w Londynie. Poniżej przedstawiamy część z nich.

Może Cię zainteresować

zamknij