×

Zdecydowała się na akrylowe paznokcie. Ale już po dwóch dniach gorzko żałowała swojego wyboru

Wiele kobiet decyduje się na akrylowe paznokcie. Prezentują się estetycznie, rozwiązują problem niecierpliwych pań i są stosunkowo bezpieczne. Czasem słyszymy historie o źle wykonanych zabiegach, ale nigdy nie sądzimy, że to przytrafi się nam.

Tak samo było z Lowrianne Wilson, mamą czwórki dzieci, która podzieliła się swoją historią.

Kobieta po jakimś czasie zauważyła, że coś dziwnego dzieje się z paznokciem na jej kciuku. Pulsujący ból nie dawał jej spokoju, zdecydowała więc, że koniecznie musi usunąć akryl.

Po powrocie do studia urody, w którym była dwa dni wcześniej, manikiurzystka odmówiła spełnienia prośby kobiety.

Kiedy kciuk spuchnął do nienaturalnych rozmiarów, Lowrianne udała się do szpitala. Lekarzom udało się zahamować dalsze rozprzestrzenienie się infekcji, konieczne jednak było usunięcie całego paznokcia.

Gdyby kobieta nie pojawiła się w szpitalu na czas, infekcja mogłaby rozprzestrzenić się na kość, co skutkowałoby utratą palca.

Teraz Lowrianne zażywa antybiotyki, twierdzi jednak, że ból jest gorszy niż podczas porodu. Minie trochę czasu zanim paznokieć odrośnie, kobieta jednak przestrzega innych przed podobnym błędem.

Bardzo ważne jest, by zabiegi wykonywać w profesjonalnych salonach, gdzie narzędzia i sprzęt są odpowiednio dezynfekowane.

Podczas manicure i pedicure dochodzi do mikrourazów, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się bakterii. Brak odpowiednich środków ostrożności może mieć nieprzyjemny finał, zupełnie jak w przypadku naszej bohaterki.

Pamiętaj, by upewnić się, że salon piękności jest na najwyższym poziomie, by uniknąć historii Lowrianne Wilson.

Może Cię zainteresować