×

Właśnie o te rzeczy pary kłócą się w święta najczęściej. Wam także się zdarza?

Mimo że w Święta jest zawsze wesoło, radośnie i rodzinnie, zdarzają się sytuacje, gdy niestety cierpliwość się kończy i dochodzi do kłótni. Najczęściej sprzeczki dotyczą par, które nie potrafią się dogadać w kwestii obowiązków,przygotowań i tego, gdzie spędzać Święta.

Stres i frustracje zaczynają rosnąć, a niestety to jest linia prosta do tego, aby zacząć kłótnię

Nie martw się jeśli myślałaś, że jesteście idealnym związkiem, a w Święta doszło do pierwszej sprzeczki, ponieważ to normalne i takie „mini awantury” zdarzają się właśnie w święta najczęściej.

Na dowód tego przedstawimy Wam „kości niezgody”, które pojawiają się najczęściej między dwojgiem ukochanych w Boże Narodzenie

To naprawdę zdarza się często i nie musisz oddawać już pierścionka zaręczynowego, czy nie musisz drzeć wspólnych zdjęć, bo jak już wcześniej wspomniałam, tego typu sprzeczki są bardzo często zjawiskiem ?

Rodzice – Teściowie

To już jest chyba klasyka, ponieważ w każdym związku choć raz doszło do małej wymiany zdań na temat tego. Po pierwsze, gdzie spędzać święta, a po drugie, jak je spędzać i czy dać się ponieść emocjom, czy raczej ugryź się w język i nie komentować tego, jak ktoś Ci docina. Natomiast, gdy sama postanawiasz zrobić wigilię i pojawiają się u Ciebie dwie rodziny – Twoja i Twojego męża, może być jeszcze gorzej. Na zmianę zarówno teściowa jak i mamą będą chciały pomóc Ci w przygotowaniach, zmieniać dekoracje, ustawienia stołu i wyrażać swoje mądrości na temat tego, jak przygotowałeś potrawy. Najlepiej ugryźć się w język i nie komentować tych sytuacji, ponieważ to może jeszcze wywołać większą awanturę. Do tego możesz delikatnie powiedzieć, że dziękujesz za wszystkie cenne rady, ale chciałabyś uczyć się na własnych błędach.

Pieniądze, pieniądze, pieniądze

No w tym przypadku także często dochodzi do nieporozumień, ponieważ osoba, która nie zajmuje się w domu robieniem zakupów i organizowaniem domowego budżetu, nie ma pojęcia, jak produkty świąteczne są drogie i niekiedy dwa razy więcej wydaje się w okresie świąt na jedzenie, które kupiłabyś normalnie poza tym sezonem. Jak rozwiązać taką sytuację? Zabrać niezorientowaną połówkę na zakupy, aby wybrała produkty, które jej zdaniem są potrzebne do świątecznego posiłku, a potem w czasie płacenia przy kasie dopilnować, aby ta osoba widziała dokładnie rachunek.

Dzielenie się obowiązkami

No tak, bo według niektórych mężczyzn to kobieta powinna robić wszystko, a nie do końca tak to powinno wyglądać. Jeśli jedna osoba gotuje, druga niech zajmuje się dekorowaniem choinki lub sprzątaniem. Jeśli zrzuca się wszystko na głowę jednej osoby, niestety zbiera w niej frustracja i złość i nie czuje świątecznego klimatu, a wręcz ma wrażenie, że jest służącą wszystkich dookoła.

Żadna osoba nie powinna przyzwyczajać drugiej do tego, że to ona zawsze będzie gotowała, sprzątała, prała ubierała choinkę i dekorowała cały dom, ponieważ jest to niemożliwe do zrealizowania dla jednej osoby. Każdy ma pomagać, a zwłaszcza w związku, gdy mówi się tyle o byciu drużyną i relacji, która jest fundamentem do tego, aby mieć dzieci i pokazywać im świat.

Prezenty

Tu także może pojawić się kilka nieporozumień, ponieważ jedna osoba mogła kupić partnerowi coś drogiego, a jego na przykład nie stać na to, aby wydawać tyle pieniędzy i czuje się zakłopotany. Do tego niezręcznie otwiera mu się tak drogi prezent w towarzystwie rodziny swojej partnerki. Najlepszym sposobem na pokonanie niezręcznych sytuacji jest ustalenie kwoty, do której macie zamiar kupić sobie prezent.

Kochani, najważniejsze, żeby po każdej wymianie zdanie, móc ze sobą serdecznie rozmawiać ❤

Polecane

Może Cię zainteresować