×

Na paradzie w Dusseldorfie pojawiła się kontrowersyjna rzeźba. Przedstawia Polskę

W Niemczech zakończył się własnie tradycyjny karnawał. W czasie radosnego świętowania odbywają się liczne parady, w których udział biorą nie tylko sami Niemcy, ale i liczni turyści. Takie kolorowe orszaki często są miejscem do żartów z polityki. W tym roku również ich nie zabrakło… Niestety, nie obyło się też bez akcentów wyśmiewających nasz kraj.

Polskie akcenty na niemieckiej paradzie

W tegorocznej paradzie karnawałowej w Dusseldorfie pojawiła się karykatura Jarosława Kaczyńskiego. Stało się to już kolejny raz. Jednak teraz jest jeszcze bardziej kontrowersyjne niż wcześniej. Autor rzeźby, którym jest Jacques Tilly, pozwolił sobie na naprawdę zbyt dużo. Dlaczego?

„Liberalna Polska” na krzyżu

Artysta przedstawił Polskę jako kobietę o blond włosach w biało-czerwonym dresie, z naszywką flagi Unii Europejskiej na piersi oraz z zakneblowanymi ustami. Ma ona symbolizować liberalną Polskę. To jeszcze nie wszystko. Kobieta została przywiązana do krzyża, na którym siedzi uśmiechnięta i zadowolona postać Jarosława Kaczyńskiego z kawałkiem sznura w rękach.

Więźniowie

Warto wspomnieć, że za tak przygotowaną platformą podążała też grupka ludzi w więziennych pasiakach, które zostały opatrzone napisami „Polska” na plecach. Osoby te niosły ze sobą transparenty z napisami „Polska – więzień Kościoła”.

Oto nagranie z parady

Wydaje nam się, że nawet bardzo otwarte i tolerancyjne osoby mogą poczuć się zgorszone takimi obrazmi…

Polecane

Może Cię zainteresować