in

Bił, gwałcił i zmuszał dzieci do jedzenia surowego mięsa. Zapadł wyrok

Wszystko zaczęło się na początku 2016 roku. To wtedy chłopcy wraz z matką, Katarzyną Więcławską, i jej konkubentem, Markiem Kwiatkowskim, mieszkali w hostelu prowadzonym przez Ośrodek Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim, gdzie rozegrał się istny horror.

Piekło na ziemi

Śledztwo wykazało, że chłopcy byli brutalnie bici, kopani, rzucani o meble i ściany, zmuszani do jedzenia surowego mięsa, a także przetrzymywani w wannie z zimną wodą. Kazano im również klęczeć z podniesionymi rekami i biegać nocami po polu. Teraz Sąd Okręgowy w Koszalinie wydał wyrok w głośnej sprawie pary z Drawska Pomorskiego.

Horror chłopców wyszedł na jaw

Katarzyna Więcławska wraz z dziećmi była objęta nadzorem kuratora sądowego, podczas gdy w Drawsku Pomorskim rozgrywał się horror. Kiedy jednemu z poturbowanych chłopców przyjrzeli się lekarze, matka oznajmiła, że jej syn został pobity przez kolegę. Nikt jednak nie był w stanie uwierzyć w jej słowa.

Dochodzenie

Śledztwo w sprawie bestialskiej pary trwa od kwietnia 2017 roku. Od tego czasu Prokuratura Regionalna w Gdańsku zgromadziła dodatkowy materiał dowodowy, który pozwolił na zamianę zarzutów. Ostatecznie w styczniu 2018 roku matka i konkubent zostali oskarżeni o próbę usiłowania zabójstwa dzieci. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut gwałtu na chłopcach.

Wyrok, z którym nie zgadza się prokurator generalny

Sąd Okręgowy w Koszalinie skazał Katarzynę Więcławską na 15 lat więzienia, podczas gdy jej konkubent usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności. O warunkowe zwolnienie będzie mógł natomiast ubiegać się po 20 latach odsiadki. Oboje mają również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i kontaktowania się z nimi przez okres 15 lat.

Bił, gwałcił i zmuszał dzieci do jedzenia surowego mięsa. Zapadł wyrok
UdostępnijPixabay

Wyrok ten jest nie do przyjęcia dla prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro, który domaga się znacznie surowszych kar dla bestialskiej pary.

Nie zgadzając się z wyrokami sądowymi, które padły na sali sądowej, na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, po uzyskaniu uzasadnienia wyroku, zostanie wywiedziona apelacja – poinformowała w piątek PAP rzecznik Prokuratury Krajowej Ewa Bialik

Jak uważa Zbigniew Ziobro, młodszy z chłopców żyje tylko dzięki niezależnych od sprawcy okoliczności. 

Tylko i wyłącznie ogromny wysiłek lekarzy, personelu medycznego, wiele operacji spowodowało, że udało się go cudem uratować przed śmiercią – podkreślił

Jest przekonany, że gdyby nie natychmiastowa i fachowa pomoc ze strony personelu medycznego, dziecku nie udałoby się przeżyć.

A Ty jak uważasz? Myślisz, że wymiar sprawiedliwości zbyt łagodnie potraktował bestialską parę?

Źródło: PAP, fakt.pl | Fotografie: imgur.com, imgur.com