×

Młoda kobieta urodziła córeczkę. Skóra dziewczynki wyglądała tak, jakby była czymś pokryta

Tamara i Theodore to młoda para z Kentucky. Oboje nie mieli pojęcia do momentu samego rozwiązania, że ich ukochana córeczka Paige przyjdzie na świat z potencjalnie śmiertelną chorobą.

Gdy dziewczynka urodziła się, lekarze spojrzeli na nią i od razu zorientowali się, że dzieje się z nią coś dziwnego.

Na jej skórze widoczna była biała, połyskująca maź, przypominająca odrobinę folię spożywczą. Im więcej badań lekarze przeprowadzali, tym bardziej upewniali się w swoim przykrym przypuszczeniu.

Była to choroba o nazwie Rybia łuska.

Ma ona podłoże genetyczne. Charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem naskórka i poważnym wysuszeniem skóry, przez co łuszczy się on w sposób, który przypomina rybie łuski. Ponadto, Paige nie miała też powiek.

Lekarze poinformowali rodziców dziewczynki, że nie przeżyje ona dłużej niż rok.

Według nich, ze względu na swój stan, Paige miała też nie chodzić oraz nie mówić. Tamara oraz Theodore byli przygotowani na wszystko, co najgorsze.

Jednak później stało się coś niesamowitego…

Po prawie dwóch tygodniach intensywnego leczenia dziewczynka przeszła swoją pierwszą (z czterech) operacji rekonstrukcji powiek.

Po powrocie do domu Tamara bała się wychodzić ze swoją córeczką na zewnątrz w obawie przed ciekawskim wzrokiem ludzi. Całkiem obce osoby patrzyły się na ich córeczkę i rzucały okropne, ignoranckie komentarze.

Kiedyś, gdy byliśmy z Paige na zakupach, pewna pani oskarżyła nas o to, że próbowaliśmy ją spalić, bo wygląda tak a nie inaczej…

Tamara obiecała sobie wtedy, że nie pozwoli, aby ludzie mówili takie rzeczy i nagabywali ich córeczkę ciekawskimi spojrzeniami.

Była też bardzo zdeterminowana i robiła wszystko, aby Paige mogła wyglądać normalnie – poddawała ją częstym kąpielom w specjalnych środkach, nawilżała jej ciałko i smarowała leczniczymi maściami.

Dziś minął już ponad rok…

Lekarze są absolutnie zdumieni postępami, jakie Paige uczyniła. To, wszystko daje nadzieje na lepsze jutro…

Polecane

Może Cię zainteresować