×

Ojciec zmieszał mleko z trucizną. Nakarmił nim nowonarodzone bliźniaczki

Otruł własne dzieci, córki bliźniaczki tuż po ich narodzinach. Dodał im pestycydu do mleka. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

Morderstwo w szpitalu

1 września w prywatnym szpitalu w dystrykcie Mahabubnagar w południowych Indiach przyszły na świat zdrowe bliźniaczki. Ich ojciec był tak wściekły, że urodziły się dziewczynkami, że od razu postanowił się ich pozbyć. Wyszedł ze szpitala, w pobliskim sklepie kupił pestycyd stosowany do zabijania szkodników niszczących uprawy i dodał do butelek z mlekiem.  Jak ustaliła potem policja:

Keshavulu był zdenerwowany tym, że ma córki bliźniaczki i postanowił je zabić. Kupił pestycyd i zmieszał go z ich mlekiem. Po kilku minutach stan dzieci stał się krytyczny.

Matka dziewczynek i krewni szybko odgadli, że w nagłym pogorszeniu stanu noworodków maczał palce ich ojciec. Nie ukrywał bowiem swojego rozczarowania z powodu płci nowo narodzonych dzieci.

W patriarchalnym społeczeństwie Indii ceni się chłopców, a dziewczynki uważa za obciążenie dla rodziny. Choć prawnie jest to zakazane od 1961 r., to przy zawieraniu związku małżeńskiego rodzice panny młodej najczęściej płacą posag.

Rekordowy noworodek
Twitter

Otruł własne dzieci

W końcu sam mężczyzna przyznał, że otruł dzieci. Nie uważał zresztą tego za jakieś wielkie przewinienie. W Indiach przekonanie, że wartość mają tylko dzieci płci męskiej, jest tak silne, że morderca własnych córek sądził, że miał prawo je zabić za to, że nie urodziły się chłopcami.

W tym kraju nadal jest praktykowane tak zwana selektywna aborcja, prawnie zakazana w 1994 roku. Mimo zakazów, powszechne w Indiach jest usuwanie ciąży, jeśli tylko badanie USG wykaże, że na świat przyjdzie dziewczynka.

Ostatecznie mordercę pogrążyło nagranie z monitoringu. Kamery zarejestrowały  scenę, gdy mężczyzna miesza truciznę z mlekiem w butelkach bezbronnych noworodków. Ojciec został aresztowany, a policja prowadzi śledztwo.

Takie sytuacje, jak ta, która wydarzyła się w dystrykcie Mahabubnagar nie są w Indiach rzadkie. Według spisu powszechnego ludności, w populacji Indii brakuje 63 milionów dziewczynek, które miały się narodzić i zostało to odnotowane w dokumentach lekarskich. Zostały poddane aborcji lub zamordowane po narodzinach.

Te, pochodzące z niechcianych ciąż, którym udało się przeżyć, a ich liczbę szacuje się na około 21 milionów, otrzymują gorsze wykształcenie i opiekę lekarską niż ich bracia, a nierzadko są traktowane jak bezpłatne służące.

tajemnicza śmierć noworodka
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.fakt.pl, www.polsatnews.pl

Może Cię zainteresować