×

Tata nie sprawdził etykiety na opakowaniu i jego 10-miesięczna córeczka omal nie umarła podczas karmienia

Widok, jak dziecko krztusi się podczas jedzenia, może być jedną z najbardziej przerażających rzeczy, jaka przytrafia się młodym rodzicom. Nieopisana zgroza, gdy maleństwo panicznie próbuje złapać oddech, a wargi zaczynają sinieć.

Justin Morrice, ojciec wtedy 10-miesięcznej Annabelle, pisał o takim właśnie traumatycznym doświadczeniu na swoim Facebooku, aby ostrzec innych rodziców:

karmienie

„A tak dla przypomnienia!!!

Gdy tu siadam, wciąż się trzęsę pisząc to, jako przypomnienie dla wszystkich rodziców z małymi dziećmi… Proszę, zawsze czytaj etykiety, znajdujące się na żywności, którymi karmisz dziecko.

Gdy skończyłem karmić córkę, dałem jej te serowe przekąski. W czasie krótszym niż 10 sekund, odwróciłem się do tyłu, płucząc miskę w zlewie i zobaczyłem swoją córeczkę, jak próbuje złapać oddech. Chciała krzyczeć, ale żaden dźwięk nie wydostawał się z jej ust. Rzuciłem się natychmiast, obróciłem i zacząłem klepać jak nas uczono w takich przypadkach. Jednak wciąż nie słyszałem żadnego dźwięku…

Obróciłem ją w swoją stronę i zobaczyłem, że wciąż próbuje krzyczeć, ale ma sine usta. Zacząłem ją klepać ponownie, ale nadal nic nie pomagało. Robiła się coraz bardziej sina… W tamtej chwili myślałem, że moja mała dziewczynka umrze na moich rękach… W panice zrobiłem jedyną rzecz, która przyszła mi do głowy. Wsadziłem jej palec do ust i gardła, by popchnąć cokolwiek jej stanęło. I nagle usłyszałem najpiękniejszy dźwięk na świcie… jej płacz.

Obróciłem ją i po raz kolejny zacząłem klepać. Wszystko w końcu ustąpiło. To była najdłuższa minuta w moim życiu. Zadzwoniłem natychmiast do mamy, która pomogła mi uspokoić siebie i Annabelle.

karmienie-1

Byłem zdezorientowany jak to się stało, bo przecież jadła je kilka dni temu bez żadnych problemów. Po dokładnym obejrzeniu puszki, znalazłem ‘ostrzeżenie’ napisane drobnym drukiem na samym dole. Jak się okazało, po upływie 5 dni od zerwania z puszki zabezpieczenia, należało wyrzucić zawartość. Gdy otworzyłem ją, nie mogłem uwierzyć oczom. Wszystko zamieniło się w wielką serową grudę i nie dziwne, że Annabelle miała problemy z przełykaniem.

Pamiętajcie więc, aby czytać etykiety na opakowaniach i się do nich stosować!!!”

Ta historia miała swoje szczęśliwe zakończenie, jednakże Justin poruszył bardzo ważną kwestię. Pamiętajmy, aby wobec małych dzieci zachować ostrożność, szczególnie w kwestii karmienia.

Może Cię zainteresować