×

Ostatnie słowa 20 znanych osób. Niektóre dosłownie jeżą włosy na głowie

Zastanawialiście się kiedyś, co znani i lubiani mieli do przekazania światu tuż przed swoją śmiercią? Ostatnie słowa sławnych osób – polityków, aktorów czy piosenkarzy mogą was zaskoczyć. To ich ostatnie przesłanie dla świata.

Ostatnie słowa sławnych osób

Winston Churchill, Kora Jackowska czy Elvis Presley – wszyscy odeszli, ale na zawsze zostawili ślad w pamięci ich fanów. Ostatnie słowa idoli milionów ludzi na łożu śmierci powinny być zwieńczeniem ich niezwykłego życia. W przypadku niektórych rzeczywiście były niczym testament, w innych były wyrazem żalu albo nadziei. Jak brzmią słowa, które na zawsze zostały w sercach milionów osób?

Prince


Prince to jeden z najbardziej popularnych muzyków swoich czasów. Podobnie jak inni wielcy artyści miał problem z narkotykami. Zmarł z powodu przedawkowania 21 kwietnia 2016 roku. Poniższe zdanie wypowiedział podczas swojego ostatniego występu.

Poczekajcie kilka dni, zanim będziecie marnować na mnie swoje modlitwy

David Bowie

bowie

Twitter


Piosenki muzyka mają specjalne miejsce w kulturze. Niestety Bowie przegrał walkę z rakiem. Ostatnią rozmowę przeprowadził na łożu śmierci z wieloletnim przyjacielem Garym Oldmanem.

[Muzyka] to moje drzwi do percepcji i dom, w którym mieszkam

Winston Churchill

Churchill był premierem Wielkiej Brytanii podczas II wojny światowej. Sam uważał siebie, za jednego z najważniejszych przywódców wojennych w historii. Ostatnie zdanie z jego ust padło tuż przed tym, jak zapadł w śpiączkę. Zmarł 9 dni później.

Jestem tym wszystkim znudzony

Kora Jackowska

Kora na stałe zapisała się w pamięci Polaków, jako rockowa wokalista zespołu Maanam. Jednak piosenkarka nigdy nie bała się zabierać głosu w ważnych dla niej sprawach. Podobnie było w przypadku jej ostatniego wywiadu.

Władza rozwala mój kraj. Partia zawłaszcza państwo. To niszczenie mojego szczęścia na finiszu życia. To wszystko, w co wierzyłam i na co pracowałam; Kaczyński to psuj. Wielki narodowy psuj. Mówimy, że jest inteligentny, że czyta książki. No może i czyta, ale inteligentny człowiek nie niszczy dobra i piękna. Nie hołduje brzydocie.

Steve Jobs

Jobs zrewolucjonizował współczesny świat. Współzałożyciel Apple zmarł 5 października 2011 roku po długiej walce z rakiem trzustki.

Oh wow. Oh wow. Oh wow

Osama bin Laden

Terrorysta był jednym z najbardziej poszukiwanych zbrodniarzy XXI wieku. To właśnie jemu przypisuje się winę za ataki z 11 września 2001 roku. Zginął w tajnej operacji militarnej Stanów Zjednoczonych.

Nie włączaj światła

Saddam Hussein

Dyktator rządził twardą ręką w Iraku przez 20 lat. Po interwencji sił amerykańskich został skazany na śmierć przez powieszenie. Jego ostatnie słowa, to przerwana modlitwa w czasie egzekucji.

Przysięgam, że nie ma boga prócz Allaha, a Mahomet…

Księżna Diana

Księżna do tej pory ma specjalne miejsce w sercach wielu ludzi. Niestety życie na dworze nie było dla niej jak z bajki. Księżna Diana wypowiedziała ostatnie słowa, będąc w szoku po wypadku samochodowym.

Mój Boże, co się stało?

Al Capone

Capone, czyli legendarny szef włoskiej mafii z Chicago. To on stał za nielegalną dystrybucją alkoholu w czasie prohibicji. Gangster zmarł przez zapalenie płuc w wieku 48 lat.

Używając miłych słów i pistoletu możesz zyskać więcej, niż używając tylko miłych słów

Elvis Presley

Mało który piosenkarz może pochwalić się karierą dorównująca Elvisowi. Niestety wokalista miał wiele problemów z uzależnieniami, które ostatecznie doprowadziły do jego śmierci. Jego ostatnie słowa to odpowiedź na prośbę partnerki, by nie zasypiał.

OK, nie będę

Marilyn Monroe

Monroe była uwielbiana przez miliony mężczyzn. Do teraz jest uważana za ikonę Hollywood. Wokół jej śmierci narosło wiele teorii, jednak specjaliści są zdania, ze sama przedawkowała narkotyki. Ostatni rozmawiał z nią aktor Peter Lawford.

Powiedz ode mnie „do widzenia” Patowi, prezydentowi i sobie, ponieważ jesteś miłym facetem

John Lennon

Muzyk z „The Beatles” zginął zastrzelony przez Marka Chapmana, wychodząc z sesji nagraniowej. Ostatnie słowa wypowiedział na kilka sekund przed śmiercią.

Zostałem zastrzelony

Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Stolicy Apostolskiej. Jego ostatnie słowa widnieją w dokumentacji Watykanu.

Pozwólcie mi iść do domu Ojca

Bob Marley

Skromny muzyk z Jamajki wzruszał miliony ludzi na całym świecie. Zmarł na raka skóry w 1981 roku. Poniższe zdanie skierował do syna na chwilę przed śmiercią.

Za pieniądze nie kupisz życia

John F. Kennedy

Kennedy to najmłodszy prezydent Stanów Zjednoczonych. Zginął w zamachu 22 lipca 1963. Jego ostatnie słowa to odpowiedź na komentarz żony gubernatora teksasu: „Na pewno nie może pan powiedzieć, że ludzie z Dallas nie przyjęli pana miło, panie prezydencie”.

Nie, na pewno nie mogę

Matka Teresa

Skromnej zakonnicy z Indii nie trzeba nikomu przedstawiać. Przez 45 lat niosła pomoc potrzebującym, a w 2003 roku ogłoszono ją świętą.

Jezu, kocham Cię, Jezu, kocham Cię

Indira Gandhi

Irina Gandhi była jedyną kobietą pełniącą funkcję premiera Indii. Walczyła z głodem w kraju, jednak niektóre jej działania do tej pory są uważane za kontrowersyjne. Ostatnie słowa to powitanie wypowiedziane w kierunku jej morderców.

Namaste

Frida Kahlo

Frida prowadziła bardzo burzliwe życie. Uznana meksykańska malarka zmarła 13 lipca 1954 roku. za ostatnie słowa uważa się jej wpisy do pamiętnika.

Mam nadzieję, że koniec jest radosny i mam nadzieję, że nigdy tu nie wrócę

Abraham Lincoln

Abraham Lincoln to chyba jeden z najbardziej znanych amerykańskich prezydentów. Został zamordowany w zamachu podczas teatralnej sztuki „Nasza amerykańska kuzynka”. Były skierowane do jego żony, zaniepokojonej, że ich znajoma będzie oburzona, że okazują sobie czułość.

Nie będzie o tym myśleć

Paweł Adamowicz

Paweł Adamowicz poświęcił się działalności w samorządach. Niestety prezydent Gdańska został zamordowany w styczniu 2019 roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chwile wcześniej przemawiał do mieszkańców swojego miasta.

To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdański jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam!

Źródła: www.msn.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij