×

Pies stał przy porzuconej reklamówce i głośno szczekał. Wewnątrz znajdował się noworodek…

Nowo narodzony chłopiec został porzucony w plastikowym worku pewnej zimnej nocy w Argentynie.

To, że maleńkie dziecko jest dzisiaj żywe i bezpieczne zawdzięcza się niepozornemu psu o imieniu Orejon. Gazety w całym kraju okrzyknęły czworonoga bohaterem.

Orejon natychmiast stał się rozpoznawalny w rodzinnym mieście Vincent Lopez, w którym mieszka z właścicielem. Wszystko zaczęło się, gdy sąsiad dostrzegł Orejona pewnej nocy.

„Pies był na zewnątrz i normalnie nie było to powodem do alarmu. Jednak wydawał się czymś zaniepokojony. Wąchał i szczekał na torbę, więc podszedłem bliżej sprawdzić o co chodzi” – wspomina sąsiad bohaterskiego psa.

Sąsiad natychmiast zrozumiał co zaniepokoiło psa. Wewnątrz torby znajdowało się dziecko, które ewidentnie ktoś porzucił. Noc była zimna, a maluch nie płakał. Orejon uratował mu życie.

Orejón, el perro que encontró a un bebé abandonado en una bolsaUn bebé de aproximadamente 28 días de vida abandonado…

Opublikowany przez Multimedio Pringles Środa, 7 czerwca 2017

Sąsiad od razu zaalarmował mieszkańców i powiadomił lokalne władze. Okazało się, że dziecko miało zaledwie kilka tygodni.

W szpitalu wyszło na jaw, że chłopiec jest niedożywiony i znajdował się w stanie hipotermii, jednak jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Policja nadal nie odnalazła rodziców dziecka.

Noworodek trafił do adopcji, a Orejona okrzyknięto bohaterem. Otrzymał mnóstwo pochwał, zresztą zasłużonych. Niektórzy nazwali go nawet Aniołem Stróżem.

Dwa miesiące wcześniej pies także ostrzegł sąsiadów o pożarze. Dzięki niemu cała okolica została obudzona i na czas przeprowadzono ewakuację.

Fakt, że maleńkie dziecko zostało porzucone łamie serce, jednak bohaterski czyn niepozornego psiaka jest niesamowity. Dzięki niemu uniknięto tragedii. Brawo Orejon!

Polecane

Może Cię zainteresować