×

Pies został burmistrzem górskiego miasteczka! Mieszkańcy go kochają go i uwielbiają

Pies został burmistrzem!? Tak bo w demokratycznych Stanach Zjednoczonych wszystko jest możliwe. Włochaty kandydat uzyskał 100% poparcia!

Pies został burmistrzem górskiego miasteczka

Georgetown to byłe miasto górniczego w hrabstwie Clear Creek, które ma około 1000 mieszkańców, a jego nowym burmistrzem jest Parker the Snow Dog! Jest 2-letnim berneńskim psem pasterskim, który ukradł serca wszystkim mieszkańcom oraz przybywającym turystom. Parker jest ikoną w Kolorado, ponieważ jest maskotką obszaru narciarskiego Loveland i psem terapeutycznym podczas Rockse Mountain Village Easterseals. Pomógł tak wielu ludziom w społeczności, dlatego wszyscy zgodzili się, że będzie idealnym burmistrzem!

Jak powiedział powiedział Dustin Schaefer właściciel psa, ten uczestniczy w wielu lokalnych inicjatywach. Najważniejszy jest obóz dla niepełnosprawnych dzieci:

Naszym największym projektem jest praca Parkera w obozie Rockse Mountain Village Easterseals. Jest organizowany na naszym podwórku. To jeden z najlepszych obozów dla niepełnosprawnych dzieci, w którym robią świetne rzeczy.

Oficjalna uroczystość

Parker został oficjalnie zaprzysiężony jako honorowy burmistrz miasta 18 lutego wieczorem podczas uroczystości inauguracyjnej. Udział w niej wzięło prawie 40 mieszkańców miasta oraz przedstawiciele lokalnych funkcjonariuszy organów ścigania w Georgetown Community Center. Przysięgę odczytała sędzia policji Lynette Kelsey będąca obecnym burmistrzem Georgetown, Parker uczestniczył w ceremonii w przystojnym stroju z krawatem oraz w eleganckich okularach.

Poprzednia Pani Burmistrz przysporzyła masę problemów

Parker może być najsłynniejszym mieszkańcem Georgetown od czasu byłej Pani Burmistrz Koleeny Brooks, która pracowała jako striptizerka i szybko pojawiła się na okładkach międzynarodowych gazet w 2001 roku. Po objęciu urzędu nie zrezygnowała ze swojego „zawodu” i wciąż występowała w różnych klubach. Wywołało to spory skandal w całych Stanach Zjednoczonych i ostatecznie Brooks została usunięta w wyborach odwoławczych rok po jej wybraniu.

Nowy Burmistrz zapowiedział za pomocą szczekania, że wszystko będzie jak do tej pory. Można jednakże głaskać i przytulać się do nowego burmistrza ?

Źródła: krdo.com, www.her.ie, www.stefczyk.info
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować