Gdy trafia na oddział położniczy, lekarze boją się jej dotknąć. Czegoś takiego nigdy nie widzieli

Gdy Oksana Kobletskaya z ukraińskiej Odessy dowiedziała się, że jest w ciąży, ona i jej mąż nie posiadali się ze szczęścia na wieść o radosnej wiadomości. 36-latka i jej mąż Sergey mieli już 3-letnią córkę, jednak powiększenie rodziny o jeszcze jedno dziecko było czymś, czego obydwoje bardzo pragnęli.

Para nie zamierzała mieć dużej rodziny, ale dwoje dzieci byłoby idealne. Również ze względów finansowych było to doskonałe rozwiązanie, na które Oksana i Sergey mogli sobie pozwolić. Jednak już we wczesnym stadium ciąży, kobieta dowiedziała się, że oczekuje więcej, niż jednego dziecka.

piecioraczki-6

Udostępnij

Małżeństwo było zupełnie zaskoczone taką informacją. W żadnej z rodzin nigdy nie było przypadku bliźniaków i para była pewna, że nie doświadczy czegoś takiego. Jednak największe zaskoczenie nadal było przed nimi.

piecioraczki-5

Udostępnij

Oksana udała się na rutynowe badanie USG. Gdy zobaczyła minę lekarza, bardzo się zaniepokoiła. Martwiła się, że coś jest nie tak z jej maleństwem. Jednak szok na twarzy lekarza był spowodowany czymś innym.

piecioraczki-4

Udostępnij

Lekarz poinformował Oksanę, iż widzi… pięć płodów! Być może nawet sześć, nadal trudno stwierdzić. Jest to niezwykle rzadki przypadek! Pojawia się raz na 55 milionów ciąż. Oksana przetwarzała nowinę, a personel szpitala był niezwykle podekscytowany.

piecioraczki-3

Udostępnij

Oksana czuła się jak we śnie, jeszcze wtedy w złym śnie. Małżeństwu trudno było uwierzyć w wiadomość. Wszystkie plany musiały ulec zmianie. Para była przerażona, nie widzieli jak poradzą sobie nad opieką tylu dzieci.

piecioraczki-10

Udostępnij

Oksana zaczęła rodzić w 30 tygodniu. W szpitalu czekało na nią 8 lekarzy, którzy byli bardzo ostrożni. Kobieta urodziła trzech chłopców i dwie dziewczynki. Maluchy były zdrowe, a Oksana zszokowana i zmęczona, ale szczęśliwa.

piecioraczki-1

Udostępnij

Maluchy natychmiast zostały gwiazdami Ukrainy! Był to pierwszy taki przypadek w historii tego kraju. Ludzi zachwyciło pięć maluchów. Dla Oksany i Sergeya było to nie lada wyzwanie.

piecioraczki-12

Udostępnij

Tymczasem pięcioraczki mają dziś pięć miesięcy. Para doskonale radzi sobie z opieką, przeprowadzili się nawet do większego mieszkania. Oksana również prowadzi konto na Instagramie, na który pokazuje „pięć pereł” i ich starszą siostrę.

piecioraczki-7

Udostępnij

Pomimo wcześniejszego strachu, Oksana i Sergey są szczęśliwi że mogli doświadczyć takiego cudu. Choć wychowanie nadal jest dla nich wyzwaniem, każdego dnia dziękują za dar od losu.

piecioraczki-9

Udostępnij

Nam pozostaje życzyć siły i cierpliwości, której rodzice sześciorga dzieci niewątpliwe będą potrzebować i dużo zdrowia dla całej rodziny.

piecioraczki-2

Udostępnij

Źródło: heftig.de | Fotografie: facebook.com