×

Porażka programu Big Brother. Nie tylko uczestnicy się buntują, ale również widzowie

Kilka tygodni temu w stacji TVN wystartowała kolejna edycja już programu „Big Brother”. Reality show miało być hitem, który pobije wszelkie rekordy popularności. Jak jednak jest w rzeczywistości? Choć stacja nie ujawnia takich statystyk, dzięki jednej z informacji, która padła w programie, możemy podejrzewać, że widzowie wcale tak chętnie nie zasiadają przed telewizorami, aby śledzić losy swoich bohaterów.

Uczestnicy „Big Brothera” powoli zaczynają mieć dość

Przypomnijmy, że z programu odszedł już hodowca owiec Daniel Barłóg. 42-latek stwierdził, że to „nie jego klimat” i „potrzebuję przestrzeni, potrzebuję tego swojego rozwoju”. Następnie za ciosem poszła Marlena Klimczyk, która także rozważa rezygnację z show. Nad opuszczeniem domu Wielkiego Brata zastanawiała się także Natalia Wróbel. Widzowie zadecydowali jednak za nią i odpadła z reality w minioną niedzielę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Big Brother TVN 7 (@bigbrother.tvn7)

Oglądalność i głosy widzów

Choć mówi się, że przed telewizorami w trakcie emisji „Big Brothera” zasiadają miliony osób, okazuje się, że głosuje zaledwie garstka – czyżby rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej? W minioną niedzielę, kiedy odpadła jedna z uczestniczek show, padła informacja, że różnica między Natalią i Łukaszem wyniosła 30 głosów. Stosunek procentowy wynosił z kolei 52 do 48% na niekorzyść Natalii. Tym oto sposobem możemy wyliczyć, że jeśli 4% to 30 głosów, to widzowie zagłosowali w sumie 750 razy.

Facebook.com/Big Brother TVN7

Facebook.com/Big Brother TVN7

Koszt sms’a

Za każdym razem, kiedy stacja przypomina nam o głosowaniu, widzimy informację, że koszt sms’a to 3,69 z VAT. Wiadomo także, że taka sama opłata jest pobierana, kiedy oddamy głos poprzez stronę internetową.

Czyżby cena była za wysoka i dlatego tak niewiele widzów oddaje głosy? A może faktycznie programu nie ogląda tak wiele osób, jak wcześniej informowano?

Oddaliście już jakiś głos na swoich bohaterów? Swoją drogą kto jest Waszym faworytem?

Może Cię zainteresować